Софійський собор почнуть реставрувати у березні - Мінкульт

П'ятниця, 8 березня 2019, 21:22

Комплекс ремонтно-реставраційних робіт у Софійському соборі продовжиться 18 березня, роботи проводитимуться у теплу пору року відповідно до технологічних рекомендацій. 

Про це у п'ятницю повідомили у прес-службі Міністерства культури України. 

"Експлуатація пам’ятки архітектури здійснюється у складних інженерно-геологічних і екологічних умовах, в умовах вібраційно-шумового навантаження, неконтрольованої сучасної забудови та небезпечної експлуатації сильно зношених інженерних мереж у місті-мегаполісі", - заявили у Мінкульті.

За даними відомства, у 2019 році на першому ярусі у центральній частині Софійського собору передбачено встановлення риштування для здійснення інспектування мозаїк, фресок та олійного живопису з метою подальшої їх реставрації та розкриття. 

До плану робіт на поточний рік внесено роботи з археологічного дослідження раніше виявлених історичних фрагментів внутрішнього оздоблення собору з влаштуванням зондажів.

"Планується проведення модернізації системи мікроклімату Собору та реконструкція інженерних систем електроосвітлення, пожежної та охоронної сигналізації, установка системи відеоспостереження", - заявили у Мінкульті.

У міністерстві заявили, що за рахунок грантових коштів ЮНЕСКО у Соборі заплановано встановлення системи контролю мікроклімату, а також розроблено та планується до реалізації проект влаштування гідроізоляції цоколя, водовідведення та реставрації мощення навколо Софії. 

У Мінкульті нагадали, що Софійський собор - "пам’ятка архітектури ХІ ст., яку разом з архітектурним ансамблем пам'яток ХІ-XVIII ст. на його території включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під №1 від України".

"З огляду на визначну універсальну цінність Софійського собору ... та зобов’язань, прийнятих нашою державою щодо його збереження як частини культурного надбання всього людства, він потребує особливої уваги та відповідальності щодо забезпечення зваженого режиму його експлуатації", - підсумували у відомстві. 

Читайте також: 

Серце України, або Як Софійський собор став головним храмом країни 

Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо:

  • 7 квітня УГКЦ планувала провести у Софійському соборі у Києві літургію, однак колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до глави УГКЦ Святослава з закликом відмовитися від цього наміру. 
  • За словами Філарета, "це (літургія у Софії - ред.) незвичайне явище, бо УГКЦ ніколи не звершувала літургію в центрі українського православ’я" і це може викликати "спротив з боку православних українців".
  • У Мінкульті заявили, що не надавали УГКЦ жодного дозволу на богослужіння у Софійському соборі.  
  • У свою чергу в УГКЦ заявили, що наразі остаточно не вирішили, чи проводити богослужіння у Софійському соборі.
  • Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що готується до зустрічі із главою Української греко-католицької церкви Святославом, щоб вирішити питання служіння у Софії Київській.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.