США тимчасово виводять своїх військових з Лівії

Понеділок, 8 квітня 2019, 01:20

Сполучені Штати тимчасово виводять свій військовий контингент з Лівії у зв'язку з погіршенням безпекової ситуації в країні.

Про це заявили у прес-службі Африканського командування Збройних сил США.

"Країну залишає військовий персонал, який задіяний в охороні дипломатичних місій, та надає допомогу владі Лівії в боротьбі з тероризмом і зміцненні стабільності в регіоні", - йдеться у заяві.

Зазначається, що командування США продовжуватиме стежити за обстановкою на місцях та оцінювати доцільність відновлення своєї військової присутності у разі необхідності. 

"Реальна обстановка на місцях у Лівії стає дедалі більш складною та непередбачуваною", - підкреслив голова Африканського командування ЗС США Томас Вальдхаузер.

Тим часом, військові уряду національної єдності Лівії почали контрнаступ у відповідь на атаку самопроголошеної "Лівійської національної армії" (ЛНА)  фельдмаршала Халіфи Хафтара на Триполі.

Після повалення режиму Муаммара Каддафі в 2011 році в Лівії встановилося двовладдя. Тріполі і захід країни знаходяться під контролем уряду національної єдності, який підтримує ООН.

Схід і частково південь Лівії контролює обрана в 2014 році палата представників ("уряд в Тобруці"), яку підтримує Хафтар і його армія.