Гуайдо не проти військового втручання США у Венесуелі

Субота, 11 травня 2019, 03:40

Тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо не проти військового втручання Сполучених Штатів Америки у ситуацію в країні.

Про це він заявив в інтерв'ю італійській газеті La Stampa, пише DW.

"Якби США запропонували військове втручання, я, мабуть, прийняв би цю пропозицію", - сказав Гуайдо.

На початку травня держсекретар США Майк Помпео заявив про можливість військового втручання у Венесуелу. Втім, він додав, що Сполучені Штати вважають за краще мирну передачу влади у країні.

Тим часом двоє соратників Хуана Гуайдо - парламентарі Річард Бланко та Амеріко Ді Граціа - звернулися до іноземних дипломатичних представництв у пошуку притулку.

Про це повідомило ввечері четверга, 9 травня, інформагентство Reuters з посиланням на свої неназвані джерела.

За даними журналістів, член венесуельської опозиції Річард Бланко перебуває в посольстві Аргентини в Каракасі. Своєю чергою, Амеріко Ді Граціа, котрий представляє опозиційну партію "Радикальна справа", знайшов притулок у диппредставництві Італії в Венесуелі. Інформацію про це підтвердило також МЗС Італії.

Раніше Верховний суд Венесуели скасував депутатську недоторканність з 10 членів Національної асамблеї Венесуели, серед яких були й ці двоє опозиційних політиків. Опозиція країни різко розкритикувала це судове рішення.

Нагадуємо:

  • Наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо  оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін внаслідок президентських виборів, які бойкотувала опозиція та не визнали багато держав.
  • США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав визнали Гуайдо легітимним президентом Венесуели.
  • На підтримку Мадуро виступають такі держави, як Росія, Китай та Туреччина.
  • 20 квітня лідер опозиції Хуан Гуайдо анонсував фінальний етап операції з усунення Мадуро від влади на 1 травня.
  • 30 квітня ситуація у Венесуелі загострилася: Гуайдо оголосив кінець режиму президента Мадуро, його підтримали США, поліція застосувала сльозогінний газ і військову техніку проти маніфестантів.
  • Держсекретар США Майк Помпео заявив, що відповідальність за те, що відбувається у Венесуелі, лежить також на Росії і Кубі.
  • 2 травня лідер опозиції Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що за останні 2 дні під час протестів загинули 2 людей.
  • Лідер опозиції Венесуели, глава Національної асамблеї Хуан Гуайдо визнав помилки, допущені ним при спробі почати військове повстання для повалення чинного президента Ніколаса Мадуро.
  • 9 травня співробітники спецслужби Венесуели затримали соратника Гуайдо віце-спікера Національної асамблеї Едгара Самбрано.