Українці в Росії обурені орденом Порошенка для "прокремлівського" діяча

Неділя, 12 травня 2019, 14:45

Українська громада Росії звернулася до президента Петра Порошенка з закликом скасувати нагородження "голови ради Об’єднання українців Росії" Василя Думи орденом "За заслуги" І ступеня.

Відповідне звернення від імені Української громади Росії ("Українського Конгресу") передано "Українській правді".

Там ідеться, що українці Росії обурені рішенням нагородити Думу, помилково зазначеного в указі від 4 травня як "голову ради Об’єднання українців Росії та Федеральної національної культурної автономії "Українці Росії", громадянина Російської Федерації".

Підписанти нагадують, що вказані в указі українські федеральні організації в РФ були "брутально ліквідовані російською владою ще у 2011-2012 роках".

У тексті йдеться, що у 2004-2011 роках Дума був членом Ради Федерації РФ від Костромської області. Саме в ті ж часи він був "делегований" російською владою на громадську роботу у федеральні українські організації Об’єднання українців Росіїі (ОУР), Федеральну національно-культурну автономію "Українці Росії" (ФНКАУР). Сенатора обрали головою Ради ОУР і ФНКАУР.

"Надалі спроби Думи пристібнути український громадський рух в Росії до офіційної політики Кремля викликали спротив в українських організаціях, і у 2009 р. Рада ОУР звільнила Думу з посади. На цьому громадська діяльність Думи в діаспорі закінчилась", - зазначають українці Росії.

Вони додають, що це ім’я додатково стало "токсичним" після публікації доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера про розслідування російського втручання в президентські вибори у США у 2016 р.

"Зокрема донька В. Думи Мирослава Дума (в доповіді - Mira Duma), яка знайома з Іванкою Трамп, передавала їй і Дональду Трампу запрошення на Петербурзький економічний форум", - йдеться у тексті.

"Ми не можемо знайти ані пояснень, ані підстав для ухваленого Вами рішення. Жодного аргументу, щоб зрозуміти такі дії державного рівня. Ваш указ є плювок в очі українству Росії і повною дискредитацією безпосередньо Вашої роботи, українського уряду та МЗС на теренах української діаспори", - стверджують підписанти.

Вони вимагають вибачення перед усіма активістами української діаспори в Росії та закликають до негайного скасування положення указу про нагородження Думи.

Документ підписав, зокрема, відомий громадський діяч української діаспори Росії, заступник голови товариства "Українці Москви", член Ради директорів Світового Конгресу Українців Валерій Семененко, який був одним із засновників і співголовою Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії", а також представники ряду українських організацій в РФ.

У 2011 році Дума звинувачував Семененка в тому, що той "займався політикою". Також він радив не драматизувати закриття українських організацій у Росії.

Українська правда
powered by lun.ua