Декомунізація навпаки: Кернес хоче повернути проспекту ім'я Жукова

Четвер, 9 травня 2019, 08:50

Мер Харкова Геннадій Кернес закликав городян підтримати петицію про зворотне перейменування проспекту імені Петра Григоренка на проспект імені Маршала Жукова.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Кернес також закликав підтримати петицію про те, щоб прибрати з проспекту Свободи в місті намет зі збору допомоги українським військовим.

"На цей намет на пл. Свободи дивитися дійсно вже неможливо. Брудний, із якимись фрагментами снарядів, сам уже теж вибухав не один раз. Особисто я - за те, щоб його прибрати", - написав Кернес.

За його словами, ситуація з проспектом, який раніше носив ім'я радянського маршала Георгія Жукова, а пізніше був названий ім'ям репресованого СРСР генерала, правозахисника, українця Петра Григоренка - "складніше".

"Обидва - гідні увічнення. Але запитайте тих небагатьох ветеранів - кого вони називали маршалом Перемоги? І, звичайно ж, його (Жукова - УП) заслуги в розгромі фашизму - переоцінити неможливо", - вважає мер Харкова.

Він закликав жителів міста підтримати петиції.

"Я обіцяю вам, у разі, якщо вони наберуть п'ять тисяч і більше голосів - запропоноване в них не залишиться на папері", - додав Кернес.

Він також назвав тих, хто в коментарях охарактеризував його пост як "ватний" "перепатріотами".

Проспект Маршала Жукова у Харкові було перейменовано на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію.

Українська правда