Лукашенко назвав РФ стороною конфлікту на Донбасі, в Кремлі не згодні

Вівторок, 8 жовтня 2019, 14:58

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі.

Джерело: БЕЛТА, ТАСС

Деталі: на міжнародній конференції "Європейська безпека: відійти від краю прірви" Лукашенко закликав країни Європи приймати більш активні і дієві заходи, щоб зупинити війну на Донбасі.

Він заявив, що Білорусь готова зіграти свою роль в миротворчому процесі, якщо на це буде воля і домовленість України і Росії.

Пряма мова Лукашенко: "Ми не можемо стояти осторонь. Це і наша Україна. Білорусь, Росія, Україна - це щось єдине. Не хочу сказати "один народ"- це когось бісить. А фактично - один народ. І ми воюємо, не можемо розібратися.

І не треба говорити, що це не конфлікт Росії та України. Тут обізнані люди, і ці заяви нікому не потрібні. Так, не треба ігнорувати керівників невизнаних ЛНР і ДНР. Вони є, їх уникати не можна. Це питання домовленостей. Але важливо, щоб головні сторони вплуталися в розгляд цього конфлікту і прийняли рішення".

Як пишуть російські ЗМІ, прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков не погодився з оцінкою Лукашенко.

Пряма мова Пєскова: "Не важливо, хто кого ким вважає, важливо, хто готовий виконувати взяті на себе зобов'язання, а хто не готовий. Головне - важливо допомогти Україні впоратися з цією життєво важливою для неї проблемою південного сходу, допомогти Україні вирішити цю проблему ".

Раніше на конференції Лукашенко заявив, що західні партнери залишили Україну одну вирішувати конфлікт на Донбасі, а зустріч в нормандському форматі вже давно мала відбутися.

Нагадаємо: 

  • 4 жовтня президент Білорусі Олександр Лукашенко приїжджав в Україну з офіційним візитом.
  • У той же день українські та білоруські підприємства підписали контракти на більш ніж півмільярда доларів.
  • Тоді ж президент Володимир Зеленський повідомив, що український журналіст Павло Шаройко, який перебував за гратами в Білорусі, вже повернувся до України.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.