Кабмін ухвалив проєкт держбюджету-2020 до другого читання

Неділя, 3 листопада 2019, 23:41

Кабінет міністрів ухвалив проєкт держбюджету на 2020 рік до другого читання.

Джерело: пресслужба КМУ за підсумком позачергового засідання уряду 3 листопада 

Деталі: На засіданні Кабміну було опрацьовано висновки Верховної Ради та враховано рішення РНБО  і комісії щодо розподілу коштів на інвестпроекти.

Пряма мова міністра фінансів Оксани Маркарової: "Бюджет ухвалено з доопрацюванням. Ми завершимо і якнайшвидше передамо документ до Верховної Ради. Відзавтра ми будемо обговорювати проект бюджету і після подачі представимо людям головний фінансовий документ країни". 

Разом з тим нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко, присутній на засіданні КМУ, зазначив: "Між першим і другим читанням Кабмін так і не знайшов коштів для підвищення зарплат вчителям. Додано разову виплату молодим вчителям у розмірі 10 прожиткових мінімумів (20 тис грн). Зміна власне зарплат вчителів залишилося на рівні інфляція +2%".

Нагадаємо, 

  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт про бюджет на 2020 рік у першому читанні 18 жовтня. 
  • Основні показники проєкту державного бюджету на 2020 рік: Доходи державного бюджету на 2020 рік (з трансфертами) передбачені у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн., видатки - у сумі 1170,0 млрд грн. Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.
  • У Кабміні заявили, що бюджет розрахували на макроекономічному прогнозі, який склали весною 2019 року. Після затвердження нового макроекономічного прогнозу показники у бюджеті переглянуть.
  • Глава уряду Олексій Гончарук заявив, що держбюджет-2020 стане останнім, що ухвалюється лише на рік.

Українська правда


powered by lun.ua