Зеленський підписав закон про ДБР, який звільняє Трубу

Вівторок, 24 грудня 2019, 13:30

Президент Володимир Зеленський 24 грудня підписав зміни до закону про Державне бюро розслідувань.

Джерело: сайт Верховної Ради

Деталі: Директор ДБР Роман Труба уже прокоментував підписаний президентом закон у Telegram. За словами Труби, з набранням чинності закону, директор та заступники достроково припиняють повноваження.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У своїй колонці для УП Труба поскаржився, що з ухваленням нового закону:

  • вводиться парламентський контроль – неприпустима норма, яка ставить у залежність перед парламентом весь правоохоронний орган. Адже парламент, який не має жодного відношення до призначення директора ДБР, відтепер зможе його звільнити. Тобто директор має "дружити" з депутатами;
  • не посилено організаційну структуру ДБР: не змінено кількість теруправлінь (наразі їх лише 7, і кожне охоплює декілька областей), не надано можливість створювати представництва в областях, фактично не змінено чисельність працівників.

Що було раніше: 3 грудня Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.

Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.

Також депутати підтримали поправку, яка передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ. За неї проголсували 334 депутати.

Згідно із законом, очільник бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав закон.

Статті про проведення конкурсу на заступників керівника ДБР виключаються, натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників.  

Також у документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.

Знати більше: Що буде з Державним бюро розслідувань та чому звільнили його керівника?

Трубу зірвало. Як і за що Зеленський і Рада розігнали керівництво ДБР

Українська правда