Рада прийняла закон про надання статусу УБД добровольцям

Середа, 4 грудня 2019, 11:52

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №2045-1 про надання статусу та соціальних гарантій добровольцям, які брали участь в антитерористичній операції.

Джерело: засідання Верховної Ради 4 грудня

Пряма мова спікера Ради Дмитра Разумкова: "За 329. Рішення прийнято.

Найближчим часом повинен бути зареєстрований новий законопроєкт, який урегулює ту колізію, яка була закладена (правові колізії, які депутати помітили під час розгляду правок щодо можливого отримання статусу УБД сепаратистами, – УП)".

 

Деталі: За словами доповідача з питання, член комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Анатолія Остапенка, проєкт закону передбачає надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які добровільно захищали та захищають територіальну цілісність України і виконували та виконують бойові завдання в зоні АТО та в зоні ООС.

Мова йде про надання статусу УБД добровольцям, які брали активну участь у бойових діях не менше ніж 30 календарних днів (незалежно від перерв).

Під час голосування виникла перепалка між Разумковим і депутатом "ЄС" Іриною Геращенко.

Геращенко обурилася з приводу прийняття поправки №15.

За її словами ця поправка, яку підтримали "215 слуг народу", створює правову колізію, бо "дає лазєйку, що статус можливий УБД отримають бойовики, сепаратисти і таке інше".

Геращенко назвала "слуг народу" "голубами миру з колорадськими значками під вишиванками" і переконувала, що дана поправка нівелює саму сутність цього закону.

Після цього Разумков оголосив невелику перерву і зібрав голів фракцій і передставників комітету на консультації.

Після перемовин Геращенко заявила, що депутати прийшли до спільного висновку щодо того, "які мають бути внесені поправки до закону, щоб захистити добровольців, але не дали лазійок, щоб під егідою закону статус УБД отримали люди, які не мали до цього жодного стосунку".

За словами нардепа Єгора Чернєва, депутати домовилися, що внесуть окремий законопроєкт щодо цього питання. Зокрема, пропишуть, що статус УБД надається "лише тим добровольчим формуванням, що взаємодіють (або взаємодіяли) з ООС".

Що було раніше: За основу законопроєкт про надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції депутати прийняли 29 жовтня.

Передісторія:

  • Ініціаторами законопроєкту №2045-1 стали депутати з фракцій "Слуга народу", "Голос", "Батьківщина".
  • Водночас до Верховної Ради було внесено законопроєкт №2045 авторства депутатів фракції "ЄС".
  • Депутатка цієї фракції Ірина Геращенко заявила, що ініціатори законопроєкту №2045-1 вкрали текст документа у депутатів "ЄС".

Ірина Балачук, УП
powered by lun.ua