Трамп просить НАТО бути активнішим на Близькому Сході

1436 переглядів
Четвер, 9 січня 2020, 03:10

Президент США Дональд Трамп попросив Північноатлантичний альянс брати більш активну участь у вирішенні ситуації на Близькому Сході.

Джерело: пресреліз на сайті НАТО

Деталі: Під час розмови Трамп та Генсек НАТО Єнс Столтенберг погодились, що Північноатлантичний альянс може внести більший внесок в регіональну стабільність та боротьбу із міжнародним тероризмом. 

Нагадаємо:

  • 5 січня після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані парламент Іраку проголосував за виведення американських військ - близько 5000 американських солдатів - з країни.
  • На це президент США заявив, що у разі будь-якої ворожості з боку Іраку він може накласти "дуже великі санкції" - такі, "яких вони ніколи раніше не бачили", що зробить санкції проти Ірану "дещо нудними". Також Трамп зажадав від Багдада відшкодування мільярдів доларів за інвестиції США у будівництво авіабази.
  • Окрім того Трамп пригрозив завдати ударів по 52 іранським мішенях, якщо Тегеран здійснить атаки проти американців чи американських об'єктів. Тегеран відреагував на погрози Трампа, назвавши його "терористом у костюмі".
  • Іран також заявив, що більше не дотримуватиметься жодного з положень ядерної угоди 2015 року.
  • 8 січня дві військові бази в Іраку, на яких розташований американський військовий контингент, були атаковані, причому уряд Ірану офіційно підтвердив, що це був його напад і готуються інші.
  • Після цього Трамп заявив, що його адміністрація запровадить нові санкції проти Ірану у відповідь на його дестабілізуючу поведінку.

Українська правда


powered by lun.ua