Суд заборонив Інституту нацпам’яті оцінювати, чи є символіка СС "Галичина" нацистською

Середа, 27 травня 2020, 17:15

Окружний адміністративний суд Києва визнав, що Український інститут національної пам’яті незаконно надав висновок щодо неприналежності символіки 14 гренадерської дивізії військ СС "Галичина" до символіки нацистського режиму.

Джерело: повідомлення на сайті Судової влади в Україні, Facebook-сторінка екс-голови УІНП Володимир В'ятрович

Дослівно: "ОАСК визнав протиправними дії відповідачів (Українського інституту національної пам’яті – ред.) щодо надання висновку про те, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС "Галичина" (1-ї Української дивізії УНА) відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення якої заборонено в Україні.

Суд зобов’язав Український інститут національної пам’яті та її посадових осіб утриматись від поширення вказаного висновку, викладеного в листі від 16 травня 2017 року за №01/1015".

Деталі: Колишній голова УІНП, а нині нардеп від "ЄС" В'ятрович виступав третьою стороною у справі.

На своїй сторінці у Facebook він опублікував рішення суду вказавши, що в рішенні суду немає "нічого про те, чи є символіка дивізії "Галичина" символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму".

Довідка: 14-та гренадерська дивізія військ СС "Галичина" – підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання.

Українська правда
powered by lun.ua