Протести в Білорусі: затримано понад 120 осіб, включаючи журналістів

Субота, 20 червня 2020, 12:22
Протести в Білорусі: затримано понад 120 осіб, включаючи журналістів
Радіо Свобода

У п'ятницю в різних містах Білорусі затримали понад 120 осіб під час акцій протесту проти затримань у ході виборчої кампанії.

Джерело: правозахисний центр "Весна", білоруська служба "Радіо Свобода"

 
Всі фото - Радіо Свобода

Деталі: Останній день збору підписів за альтернативних висуванців у кандидати закінчився стихійними акціями по всій країні. Люди шикувалися в "живі ланцюги" уздовж вулиць і проспектів на знак солідарності з затриманими активістами.

У списку затриманих 19 червня, який публікує "Весна" – понад 120 осіб. З них 80 у Мінську, більше 8 – в Бобруйську, не менше 9 – в Гомелі, 7 – у Вітебську, більше 6 – в Могильові, 9 – у Новополоцьку, по одному – в Молодечно, Гродно, Орші та Слуцьку.

Як повідомляє Радіо Свобода, серед затриманих – її журналісти, а також журналісти Reuters, "Белсат", Tut.by і "Єврорадіо".

Пізніше більшість затриманих журналістів були звільнені.

 
 

Що передувало: Шості президентські вибори в історії суверенної Білорусі призначені на неділю, 9 серпня. 65-річний Олександр Лукашенко править країною 25 років.

Потенційний кандидат Віктор Бабарико, два лідери ініціативних груп Едуард Бабарико та Сергій Тихановський, були заарештовані. Проти більш ніж 30 осіб відкрито кримінальні справи і понад 100 – адміністративні.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування