Люди Тимошенко укладали "понятійку" про забудову Києва зі "смотрящим" Зеленського

Четвер, 2 липня 2020, 11:44
Люди Тимошенко укладали понятійку про забудову Києва зі смотрящим Зеленського
Влада Молчанова, Віталій Нестор

Оточення Віталія Нестора – керівника київської "Батьківщини" та потенційного кандидата на посаду мера Києва від партії Юлії Тимошенко – пов’язане з теперішнім "смотрящим" за столицею Денисом Комарницьким спільним проєктом у будівництві.

Джерело: "Наші гроші" з посиланням на копію даних нібито з комп’ютера юриста Комарницького, яку передав "Bihus.info" народний депутат Гео Лерос

Деталі: Журналісти знайшли серед файлів документи, у яких фігурує Владислава Молчанова – одна із засновниць будівельної компанії "Stolitsa Group".

Молчанова була довіреною особою лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час минулорічних президентських виборів та однією з творців ініціативи Тимошенко "Центр захисту киян". Його нині очолює Віталій Нестор, керівник столичної організації партії. Також Молчанова виступає однією зі спонсорок "Батьківщини".

В одній із "понятійок" йдеться про те, що Влада Молчанова та Денис Комарницький домовляються про спільний викуп і майбутню забудову території заводу "Коммаш" на вул. Васильківській у Києві. Територія заводу – це близько 4 гектарів поруч із центром міста.

У драфті цього документу сказано, що сторони фінансують проект 50/50, Молчановій як представниці "Stolitsa Group" пропонується стати генеральним девелопером і навіть отримати "кредитне плече".

У подальшому у травні 2018 року, з’являється і підписана версія цієї "понятійки". Там лишається Молчанова, а от Комарницького змінює його давній соратник і син ексмера Києва Степан Черновецький. 

 
 

Низка інших документів з архіву може свідчити про те, що Степан Черновецький активно, але непублічно інвестував значні кошти в різноманітні будівництва в місті.

Серед файлів на "комп’ютері з офісу Комарницького" журналісти знайшли також декілька документів, де фігурує дружина Нестора – Яна Нестор. Вона – сестра Віталія Коровченка, який також співпрацює з "Батьківщиною" і, за інформацією ЗМІ, є цивільним чоловіком Молчанової. Коровченка, сина Молчанової Івана, Віталія та Яну Нестор пов’язує також ТОВ "Арт-Сістем".

Довідка:  Документи від Лероса нібито містилися на комп’ютері юриста Комарницького, який СБУ  вилучила під час обшуку восени 2019 року. На комп’ютері зберігали низку як офіційних документів, так і "понятійок", що стосуються функціонування будівельного ринку міста, київських тендерів та кооперацій окремих бізнесменів та посадовців.

Дениса Комарницького почали називати "новим смотрящим" за Києвом восени 2019-го, після виборів до Верховної Ради. Деякі журналісти й активісти заявляли, що команда Комарницького працювала з нардепом від "Слуги народу", ресторатором Миколою Тищенком під час парламентських перегонів.

Прізвища Комарницького, Тищенка та Андрія Єрмака згадувалися в контексті боротьби за Київ, коли тодішній очільник Офісу президента Андрій Богдан намагався поставити на чолі столиці замість Віталія Кличка свою людину. За даними джерел "Наших грошей", відставка Богдана могла призвести до зростання впливу Комарницького у Києві.

Комарницький нині залучений до мерської кампанії Тищенка та, можливо, співпрацює з Кличком.

Пов’язані з Комарницьким компанії за останні декілька років розіграли на тендерах київських комунальників близько 13 млрд грн.

За даними "Наших грошей", Комарницький раніше домовився з менеджеркою колишнього міністра Олександра Клименка щодо виведення з-під арешту і продажу низки об’єктів у Конча-Заспі.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування