Зеленський запевняє, що з ОП на Смолія не тиснули

Субота, 4 липня 2020, 14:00
Фото Ельдара Сарахмана, УП

Президент Володимир Зеленський підкреслює, що він та Офіс президента не чинили політичного тиску на ексглаву Нацбанку Якова Смолія.

Джерело: Зеленський на брифінгу в суботу в місті Южне Одеської області, передає "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова: "Що стосується глави Національного банку України, то ви можете його (Смолія - ​​ІФ) особисто запитати, чи був тиск з боку Офісу президента. Мені здається, вже запитували журналісти, і отримали відповідь: він сказав, що ні. У нас із ним були дійсно дуже непогані, не тільки на професійному, а й на людському рівні, відносини".

Деталі: Президент зазначив, що різні представники банківського сектора запропонували йому кандидатури на пост глави Нацбанку, і вони зараз вивчаються.

Пряма мова: "Що стосується кандидатури на голову Національного банку України, я провів три великі дискусійні зустрічі. В рамках професійного діалогу я зустрівся з усіма главами державних банків України, щоб отримати від них і кандидатури, і їхнє особисте враження від всієї цієї ситуації.

Всі вони досить спокійно сприймають звільнення глави Національного банку, всі не бачать будь-яких ризиків. Нам багато разів говорили, що долар буде завтра по 100. Все це якась фантастика".

Що передувало: На засіданні Верховної Ради 3 липня Смолій сказав: "Я такого (про тиск з боку президента) в своєму виступі не говорив, однак я зазначав, що на всіх нарадах, де були присутні президент, нардепи або прем’єр до НБУ звучали заклики залити економіку грішми, відмінити принципи регулювання банківської системи, встановити курс, щоб експортерам було краще. Поставити інфляцію 11% і курс 30, бо такі параметри закладені в держбюджет. Ці гасла змусили мене прийняти це рішення".

Читайте також: Національний банк втрачає голову: чому Смолій подає у відставку і хто його замінить

Передісторія:

  • 1 липня голова Національного банку Яків Смолій написав та подав на ім’я президента заяву про відставку через "систематичний політичний тиск".
  • Президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками фінансового ринку щодо кандидатури нового голови НБУ.
  • 3 липня Рада звільнила Смолія.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!