Білорусь депортувала двох українських журналістів

Субота, 8 серпня 2020, 01:11

Двох українських журналістів "Настоящего времени", яких затримали вдень 7 серпня в Мінську, депортували з Білорусі на батьківщину.

Джерело: пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Деталі: За інформацією посольства України в Білорусі, "двох затриманих в Мінську журналістів-громадян України депортували. О 23:40 вони вилетіли до України авіарейсом Мінськ-Одеса".

Одна з депортованих Ірина Ромалійська повідомила в Facebook, що паралельно журналістам "вліпили заборону на в'їзд". За словами її колеги Івана Гребенюка, заборона терміном у 10 років.

Пряма мова: "Наскільки я зрозуміла, приводом став вчорашній ефір "Настоящего времени". Співробітники, які допитують нас, переказували мені точки, з яких я включалася".

Передісторія: Удень 7 серпня у готелі "Мінськ" в столиці Білорусі затримали українців Ірину Ромалійську та Івана Гребенюка, а також росіянина Юрія Баранюка, які працюють штатними кореспондентами телеканалу "Настоящее время".

 
фото: facebook / Ірина Ромалійська

Їх звинуватили в тому, що вони порушили законодавство про ЗМІ – працювали в Білорусі без акредитації. Телеканал "Настоящее время" запевняє, що вчасно запросив акредитацію для своїх журналістів перед президентськими виборами, але їм її не надали.

Росіянина теж збиралися депортувати.

Українська правда


powered by lun.ua