Опитування президента організовувала компанія "Зе медіа", що спеціалізується на кіно

Понеділок, 26 жовтня 2020, 16:19
Фото Олени Рощенко, УП

Партія "Слуга народу" найняла компанію "Зе медіа" для проведення опитування щодо 5 питань президента Володимира Зеленського в день місцевих виборів 25 жовтня.

Джерело: голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко на брфиінгу 26 жовтня

Пряма мова: "Партія "Слуга народу" взяла на себе фінансування опитування, але щоб уникнути звинувачень в агітації, ми свідомо відмовилися від організації цього опитування. Його організовувала стороння компанія, яку ми запросили. Вона називається "Зе медіа".

У неї є повна акредитація і спроможності проводити соціологічні дослідження - і один із засновників є соціологом професійним. Ми з цією компанією працюємо не першу передвиборчу кампанію: працювали на парламентській з ними.

Вони погодилися організувати це опитування - воно не є соціологічним опитуванням, тому тут не має бути якихось особливих вимог, але організувати цю кількість волонтерів-інтерв'юерів, організувати логістику і так далі ця компанія взялася".

Деталі: Вартість опитування голова президентської партії назвати поки не зміг.

За словами Корнієнка, одна з важливих умов компанії була - відстрочка платежу, тому що "розрахунки по цьому проєкту відбуваються постфактум". Зараз реалістично оцінюють, скільки волонтерів вийшли на місця біля дільниць і за яким графіком - буде певне відшкодування їм. Також є витрати на логістику, на друк анкет і скриньки.

Зараз це все обраховується - і незабаром компанія як виконавець виставить партії як замовнику рахунок.

Корнієнко наголосив, що опитування оплатять не державним коштом - "це спонсорська допомога наших донорів, яких багато". Він уточнив, що за останній час донорів у "Слуги народу" було понад 300 - це представники малого та середнього бізнесу. У звіті для НАЗК усе це буде зафіксовано, пообіцяв голова партії.

Корнієнко запевнив, що серед керівників "Зе медіа" немає представників партії "Слуга народу", бо "пов'язані особи - це кримінал".

На запитання, чому опитування довірили компанії, яка виробляє кіно- та відеоконтент, Корнієнко відповів, що в них є можливість займатися також опитуваннями та маркетинговими дослідженнями - і тут був важливий "досвід компанії в організації роботи з великою кількістю людей", бо тут "більше питання організаційне, ніж соціологічне".

Довідка: У відкритих джерелах є інформація про ТОВ "Зе медіа", яке займається діяльністю з виробництва кіно, відеофільмів і телевізійних програм. Уповноваженою особою значиться Володимир Татаренко.

Чтайте також За кулісами "5 питань від президента". Розповідь "волонтера" про опитування Зеленського

Олена Рощенко, УП, доповнено


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!