Кулеба застерігає світ, що Росія нарощує ядерний потенціал у Криму

Вівторок, 23 лютого 2021, 14:25

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає загрозливим незаконне нарощування ядерного потенціалу Росії в тимчасово окупованому Криму.

Джерело: виступ Кулеби на Конференції з роззброєння 2021 року, МЗС

Пряма мова: "Гібридна агресія Росії проти України підриває архітектуру глобальної безпеки, побудовану на таких засадничих міжнародних документах, як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та їх знищення, Конвенція про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію".

Деталі: Голова МЗС України привернув увагу учасників конференції до загрозливого та незаконного нарощування ядерного потенціалу Росії в тимчасово окупованому Криму, що підриває без’ядерний статус українського півострова.

Кулеба також закликав присутніх розглядати тимчасову окупацію Кримського півострова та розв'язання Росією збройного конфлікту в окремих районах Донбасу як загрозу її військової експансії на схід та південь Європейського континенту.

Крім того, міністр запевнив у готовності України взяти участь у створенні універсального документу, який надавав би ефективні гарантії безпеки для неядерних держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Також Україна готова долучитися до розробки Договору про заборону виробництва матеріалів для ядерної зброї, що розщеплюються, або матеріалів для інших ядерних вибухових пристроїв, сказав Кулеба.