Протести у М'янмі: загинули щонайменше 550 людей, сотні зникли безвісти

Субота, 3 квітня 2021, 20:58

З початку протестів проти військової хунти у М'янмі від дій силовиків загинули щонайменше 550 людей.

Джерело: DW

Деталі: У М'янмі під час чергових протестів проти військової хунти у суботу, 3 квітня, загинули щонайменше п'ятеро людей. За повідомленням новинного видання Irrawaddy, у місті Моніва в центральній частині країни солдати застрелили трьох демонстрантів. Також двоє протестувальників загинули на південному заході країни. Багато протестувальників були поранені та затримані.

За даними "Асоціації підтримки політичних в'язнів" (AAPP), загалом з початку протестів після військового перевороту, що відбувся 1 лютого, у країні були вбиті щонайменше 550 людей, у тому числі 46 дітей. Також близько 2750 людей були затримані, ордери на арешт видані ще щодо 126 осіб. Сотні затриманих вважаються зниклими безвісти, повідомила організація Human Rights Watch.

Тим часом загострюється ситуація у штаті Карен, що знаходиться на кордоні з Таїландом. За даними "Каренського національного союзу", за останні дні військовий режим завдав повітряних ударів по штату, внаслідок чого є загиблі та поранені.

Через ці напади близько 20 тисяч мешканців штату втекли в інші райони країни, ще три тисячі - до Таїланду. Союз, що вважається найбільшою озброєною етнічною групою, закликали міжнародну спільноту до санкцій щодо режиму в М'янмі.

Передісторія:

  • Військові 1 лютого захопили владу у М’янмі та затримали лідерку країни, лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі та інших лідерів держави. 14 лютого у великі міста М'янми заїхали колони бронетехніки та вантажівок з військовими.
  • Спецпосланниця генсекретаря ООН у М’янмі Крістін Шранер-Бургенер попередила, що у М’янмі, де стався держпереворот, зростає ймовірність громадянської війни.powered by lun.ua