Зросла кількість українців, які вірять у конфлікт у владі і у втому Заходу

Понеділок, 16 жовтня 2023, 10:08
Зросла кількість українців, які вірять у конфлікт у владі і у втому Заходу
Президент Володимир Зеленський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото ОП

За останній рік зросла кількість українців, які вірять у проросійські наративи про конфлікт між політичним і військовим керівництвом, про те, що Захід втомився від допомоги Україні і про те, що українська влада готова піти на поступки Росії.

Джерело: результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 29 вересня − 9 жовтня

Дослівно КМІС: "За останній рік з 14% до 32% стало більше тих, хто вірить у наявність серйозних конфліктів між політичним керівництвом країни та командуванням армії. Разом з цим більшість населення України – 54% (у вересні 2022 року – 71%) – продовжують дотримуватися погляду, що політичне керівництво та військове командування діють злагоджено як одна команда". 

Реклама:
 
інфографіка КМІС

Деталі: Між вереснем 2022 року і жовтнем 2023 року стало трохи більше тих, хто вважає, що влада може піти на неприйнятні компроміси – з 5% до 12%.

Однак, підкреслюють соціологи, при цьому абсолютна більшість українців – 80% – продовжують вважати, що влада не піде не неприйнятні для України компроміси (у вересні 2022 року таких було 87%).

 
інфографіка КМІС

Також помітно зросла і частка тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабне і взагалі Захід хоче від України поступок Росії – з 15% у вересні 2022 року до 30% у жовтні 2023 року.

ВІДЕО ДНЯ

Але і тут соціологи наголошують, що все ж більшість населення країни наразі – 63% (у вересні 2022 – 73%) вважають, що Захід продовжує допомагати Україні і хоче, щоб війна закінчилася на прийнятних для України умовах. 

 
інфографіка КМІС

"У всіх регіонах простежується тенденція зростання частки тих, хто вірить у наявність конфліктів між політичною владою та командуванням армії, а також що Захід утомлюється від України. Водночас у всіх регіонах більше тих, хто дотримується протилежного погляду про відсутність конфліктів та про продовження підтримки з боку Заходу.

Також у всіх регіонах більшість населення впевнені, що влада України не піде на неприйнятні для України компроміси", − наголосили у КМІС.

Дослідження проходило 29 вересня − 9 жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 010 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10%, 1,5% − для показників, близьких до 5%.

Зазначається, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
05:29
ЗМІ: Північна Корея призупинила постачання боєприпасів до Росії морським шляхом
04:17
фото, відеоНічна атака "Шахедів" на Одесу: обвалилася частина багатоповерхівки
03:28
ISW: Росія випробувала ракету "Ярс", щоб вселити страх у західну аудиторію
02:13
фотоУ Великому Бурлуці через атаку "Шахеда" під завалами загинув 76-річний чоловік
01:59
оновленоОВА: В Одесі через атаку "Шахедів" одна людина загинула, семеро поранені
01:09
На Одещині працювала ППО: було чутно вибух
00:40
ОновлюєтьсяПовітряні сили повідомили про ударні БпЛА: три групи атакували Одещину
00:09
Оновлено, фото, відео"Шахеди" атакували Харків: у місті горіли автомобілі
23:46
Новини економіки 1 березня: ЄС посилить контроль над експортом українського зерна, Швейцарія приєдналась до санкцій проти Росії
23:36
Суперечку між українськими водіями та польською поліцією вирішили із втручанням дипломатів
Усі новини...