Українські посольства почали підготовку до евакуації українців з Гази − МЗС

Середа, 1 листопада 2023, 11:01
Українські посольства почали підготовку до евакуації українців з Гази − МЗС
Люди проходять через прикордонний КПП Рафах на півдні Сектору Гази перед тим, як потрапити до Єгипту, 1 листопада. Фото Getty Images

Міністерство закордонних справ розпочало підготовку до евакуації українців з Сектору Гази після того, як влада Єгипту дозволила виїзд іноземців через КПП "Рафах".

Джерело: речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook

Пряма мова Ніколенка: "На тлі рішення влади Єгипту дозволити виїзд іноземців із Сектору Гази через КПП "Рафах" МЗС України, інші причетні відомства, українські посольства в регіоні розпочали підготовчий етап евакуації українців".

Реклама:

Деталі: Зокрема, вони вже:

  • актуалізували список охочих виїхати (Наразі їх 358 людей, це переважно жінки та діти, МЗС запевняє, що з усіма підтримує зв'язок),
  • надіслали офіційний запит причетним сторонам задля видачі дозволів на виїзд із палестинського анклаву та транзиту єгипетською територією. Наразі очікують погодження.
  • підготували документи для українців, які не мають дійсних проїзних документів.
  • забронювали необхідний транспорт.
  • сформували групу дипломатів, яка прибуде на кордон із Сектором Гази для допомоги українським громадянам на місці.

Ніколенко нагадав, що виїзд іноземців із Сектору Гази здійснюватиметься в алфавітному порядку, відповідно до їхнього громадянства.

"Працюємо, аби якнайшвидше вивезти наших людей. Питання знаходиться на особистому контролі міністра Дмитра Кулеби", − підсумував речник МЗС.

ВІДЕО ДНЯ

Що було раніше: На кордоні Сектора Гази з Єгипетом відкрили КПП "Рафах" для евакуації з анклаву. ХАМАС заявив, що дозволить виїхати деяким іноземцям та пораненим палестинцям. Повідомлялось, що українців поки серед них немає.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування