Обмін військовополоненими з Росією заморожений – штаб з питань полонених

Субота, 18 листопада 2023, 00:23
Обмін військовополоненими з Росією заморожений – штаб з питань полонених
Фото ілюстраційне Getty images

Росія та Україна фактично перестали обмінюватись військовополоненими. Останнє повідомлення про обмін у телеграм-каналі профільного українського штабу було опубліковано ще сьомого серпня. 

Джерело: керівник прес-служби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко, Настоящее время

Деталі: У серпні, за словами Яценка, додому повернулися 22 українські військові. При цьому раніше обміни відбувалися практично кожного місяця. 

Реклама:

Він зазначив, що українська сторона готова обмінювати, військовополонених у нас багато: "Наші місця утримання заповнюються, і нам зовсім не потрібно тримати цих російських військовополонених. Ми б з радістю обміняли їх хоч завтра на наших захисників".

Яценко додав, що умови, в яких наші захисники перебувають у Росії, значно гірші за ті умови, які пропонуємо ми, як європейська країна, яка дотримується третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Пряма мова: "Причини можуть бути також у тому, що Росія намагається розхитати українське суспільство, намагається переконати рідних військовополонених у тому, що обміни не відбуваються через перешкоди з українського боку. Закликає до якихось масових акцій. І в такий спосіб вони використовують військовополонених як ще один важіль впливу на українців.

ВІДЕО ДНЯ

Ми не сидимо склавши руки, ми постійно намагаємось працювати активно. Координаційний штаб під керівництвом Кирила Буданова намагається знаходити різні аргументи для того, щоб цей процес пішов та змогли отримати наших людей назад. Є різні варіанти, над якими ми працюємо, і процес постійно йде".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування