Канада перевірить можливий продаж своєї системи протидії дронам російському університету

Субота, 18 листопада 2023, 10:13
Канада перевірить можливий продаж своєї системи протидії дронам російському університету
фото: Getty Images

Канада ставиться "дуже серйозно" до інформації щодо можливого продажу системи протидії безпілотникам канадської компанії Skycope Technologies росіянам, правоохоронці та розвідники країни проведуть перевірку.

Джерело: міністр оборони Канади Білл Блер на відкритті міжнародного безпекового форуму в Галіфаксі, повідомляє "Європейська правда"

Пряма мова: "Це питання, яке будуть розслідувати наші правоохоронні органи й служби національної безпеки та розвідки. І якщо порушення санкцій, які ми запровадили справді мало місце, існують юридичні процедури, які можуть бути застосовані".

Реклама:

Деталі: Міністр вказав, що в нього викликають "значне занепокоєння" повідомлення про ймовірний продаж із Канади до Росії підсанкційних технологій, хоча ситуація зі Skycope Technologies ще потребує перевірки.

Блер уточнив, що не може коментувати, про які саме процедури може йтись, до проведення розслідування, "але я хочу запевнити вас, що ми ставимося до цього питання дуже серйозно".

Мова йде про можливий продаж системи протидії безпілотникам канадської компанії Skycope Technologies Російському технологічному університету ("МИРЭА").

ВІДЕО ДНЯ

У четвер російський портал "Агентство", пов’язаний із російським розслідувальним медіа "Проект", повідомив про придбання "МИРЭА" радара-детектора для виявлення безпілотників SkyEye канадської компанії Skycope Technologies за 4,5 мільйона рублів (50 тисяч доларів).

Російський технологічний університет, згідно з даними сайту про державні закупівлі Росії, оголосив тендер на SkyEye 11 травня, а отримав її вже 7 червня. Продукція Skycope Technologies має підпадати під санкції Канади проти Росії.

У Skycope напередодні заявили, що не продавали свою продукцію російським клієнтам і вважають, що інформація про закупівлю може бути фейком або ж РФ викрала їхні технології.

Радар-детектор SkyEye може розпізнавати понад 330 моделей дронів на відстані до 35 кілометрів на відкритій місцевості та до 10 кілометрів у місті.

Нагадаємо: Це не перший випадок, коли Росія, ймовірно, знаходить шляхи ухилятись від запроваджених на технологічний імпорт санкцій. Минулого року канадська Tallysman Wireless підтвердила, що її продукція була знайдена в дронах "Шахед-136", які Росія використовує для атак на інфраструктуру в Україні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: