Переговори про звільнення заручників у Газі досягли "делікатного етапу" – Білий дім

Понеділок, 20 листопада 2023, 00:58
Переговори про звільнення заручників у Газі досягли делікатного етапу – Білий дім
Сектор Гази, фото: Getty Images

Переговори про звільнення понад 200 заручників, яких екстремісти утримують у Газі, "досягли дуже делікатного етапу".

Джерело: заступник радника Білого дому з питань національної безпеки Джон Файнер, цитує ABC News

Пряма мова: "Ці переговори явно досягли дуже чутливого етапу".

Реклама:

"Ми стежимо за цим щохвилини, щогодини, щогодини і вже кілька тижнів. І це неймовірно високий пріоритет для всіх нас в адміністрації (президента США – ред.), включно з президентом (Джо Байденом – ред.)".

"Деякі розбіжності зараз зменшилися. Деякі з питань, які були суперечливими, тепер вирішені. Але ми не закінчили – угоди ще немає. І я думаю, що було б передчасно робити висновок, що це неминуче, враховуючи, наскільки близько ми підходили до цього в минулому".

Деталі: На тлі нових повідомлень про те, що угода про звільнення великої кількості полонених в обмін на потенційну багатоденну паузу в бойових діях, Файнер заявив, що "значний прогрес" був досягнутий вже цими вихідними.

ВІДЕО ДНЯ

Але він попередив, що робота не завершена.

Відповідаючи на запитання про те, скільки заручників може бути звільнено, Файнер сказав: "Безумовно, більше, ніж десятки". Він також додав, що хоча США "не мають повної ясності" щодо стану заручників, офіційні особи вважають, що більшість з них, "навіть переважна більшість", все ще живі.

Щоб сприяти їхньому звільненню, заявив Файнер, США будуть відкриті для "набагато більш тривалого періоду паузи", але не припинення вогню.

"Це також значно полегшило б доставку гуманітарної допомоги в Газу, а також розподіл цієї допомоги по всій території Гази", – сказав Файнер.

Він наголосив, що США вважають, що припинення вогню зараз також не є прийнятним, оскільки ХАМАС хоче продовжувати нападати на Ізраїль.

За його словами, Ізраїль зобов'язаний захищати цивільне населення навіть за найскладніших обставин.

Що передувало: У західних ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що Ізраїль, США і ХАМАС попередньо досягли угоди про 5-денне припинення вогню і звільнення заручників. Проте Білий дім і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заперечили наявність домовленостей.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування