РосЗМІ пишуть про загибель пропагандиста з "Россия24": вирядився на фронт у військову форму

Четвер, 23 листопада 2023, 12:22
РосЗМІ пишуть про загибель пропагандиста з Россия24: вирядився на фронт у військову форму
Максудов любив одягати військову форму і не носити нашивку "преса". Фото ТАСС і з Telegram колаборанта Рогова. Колаж УП

Російський пропагандист з каналу "Росія24" Борис Максудов загинув у результаті атаки безпілотника у Запорізькій області, повідомляють росЗМІ.

Джерело: російське пропагандистське видання РИА Новости, Міноборони РФ та російські Telegram-канали

Деталі: Російські ЗМІ швидко почали розганяти меседж, що "Україна атакує представників медіа, які говорять правду", але самі ж при цьому показували відео, відзняте Максудовим безпосередньо перед атакою − так званий "воєнкор" не був маркований як представник ЗМІ. Натомість пропагандист, за звичкою російських медіа, поблизу лінії фронту вирішив нарядитися у військову форму.

Реклама:

Про поранення Максудова 22 листопада повідомило російське Міноборони. Зазначалося, що групу російських журналістів атакував безпілотник − він нібито скинув осколковий боєприпас, у результаті чого Максудов отримав осколкові поранення. Міноборони РФ запевняло, що пропагандиста "оперативно евакуювали до медзакладу, загрози його життю немає".

Вранці 23 листопада російські ЗМІ повідомили про смерть пропагандиста.

Telegram-канали також повідомляють, що напередодні Максудов зняв відео, на якому засвітив локацію із цистернами з паливом.

ВІДЕО ДНЯ
 
скриншот з відео пропагандиста 

Чому це важливо: Варто наголосити, що на відео Максудова, знятому безпосередньо перед ударом, сам він і люди, які йдуть позаду, одягнуті у військову форму. Якість відео не дуже хороша, але роздивитися бодай натяк на напис "Преса", який мали би мати воєнкори на фронті, не вдається, ймовірно тому що ця група і не була маркована, як ЗМІ. У такому випадку відрізнити російських пропагандистів від окупантів неможливо.

Пізніше росіяни показують коментар ще одного нібито представника ЗМІ, який був поруч з Максудовим в момент атаки − він теж у "зеленій формі" і теж без жодних нашивок "Преса".

 
Цього чоловіка росЗМІ теж підписують як журналіста, але виглядає він як військовий РФ
Скриншот з відео

На інших фото Максудова, які публікували росЗМІ після його смерті, він також виглядає як солдат − у військовій формі, з зеленим бронежилетом і в зеленій касці. 

Зазвичай журналісти на фронті мають одяг синього кольору і великі нашивки "ПРЕСА" на спині і грудях, щоб їх можна було легко відрізнити від військових.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування