Естонія готова закрити кордон з РФ, як тільки погіршиться ситуація з напливом мігрантів

Четвер, 23 листопада 2023, 21:20
Естонія готова закрити кордон з РФ, як тільки погіршиться ситуація з напливом мігрантів
Фото: Getty Images

Уряд Естонії готовий закрити кордон із Росією коли погіршиться ситуація з напливом мігрантів, але поки що ситуація стабільна і перебуває під повним контролем.

Джерело: члени кабінету міністрів на пресконференції, передає "Європейська правда"

Пряма мова прем'єр-міністра Каї Каллас: "Зараз ми маємо справу з міграційною атакою малої інтенсивності. Оскільки у звичайній ситуації Російська Федерація не пропускає через свій кордон людей без необхідних документів. Але така діяльність Російської Федерації нітрохи не дивна – ми до цього готувалися, і передбачали, що вони будуть використовувати цю зброю проти нас".

Реклама:

Деталі: За її словами поки що ситуація стабільна і перебуває під повним контролем. Крім того, на всіх прикордонних пунктах вже є усе необхідне для того, щоб їх закрити, якщо буде потрібно.

Як зазначив міністр закордонних справ Маргус Тсахкна, Естонія постійно перебуває на зв'язку з Фінляндією, і за потреби готова надати їй допомогу – оскільки йдеться про регіональну проблему, і Фінляндія не повинна залишитися з нею сам на сам.

Водночас за словами міністра внутрішніх справ Лаурі Ляенеметса, поки що ситуація на естонському кордоні перебуває під повним контролем, і ніхто не буде закривати кордони без вагомого приводу.

ВІДЕО ДНЯ

"Естонія не настільки слабка, що ми не зможемо розібратися з кількома десятками мігрантів у себе на кордоні. Якщо закрити кордон зараз, то це буде непропорційним заходом. І ми швидше покажемо нашу слабкість своїм ворогам, покажемо нашу невпевненість своїм партнерам, і, крім того, можемо вселити страх у наше суспільство. Що і є однією з цілей росіян при диригуванні цією гібридною атакою", – прокоментував Лаурі Ляенеметс.

Що було раніше:

  • Після рішення Фінляндії закрити усі, крім одного, пункти пропуску на кордоні з РФ Норвегія заявила про готовність зупинити роботу єдиного КПП на межі з Росією.
  • Фінські прикордонники повідомляли, що за останні місяці через пункти пропуску на південно-східному кордоні до Фінляндії намагалася потрапити винятково велика кількість людей, які не мають в'їзних документів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування