Прем'єр Словаччини назвав агресію Росії проти України "замороженим конфліктом"

П'ятниця, 24 листопада 2023, 19:55
Прем'єр Словаччини назвав агресію Росії проти України замороженим конфліктом
Robert Fico, AFP via Getty Images

Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо під час візиту до Праги вкотре повторив, що не підтримує постачання зброї Україні для протистояння російській агресії та виступає за переговори між Києвом і Москвою.

Джерело: Роберт Фіцо на пресконференції з чеським колегою Петром Фіалою, яку транслювало Чеське телебачення, повідомляє "Європейська правда"

Деталі: Прем'єр Чехії визнав, що підходи Праги й Братислави щодо повномасштабного російського вторгнення в Україну відрізняються, але назвав дуже важливим те, як Словаччина діятиме на європейському рівні.

Реклама:

"Для нас важливо, щоб словацький уряд і прем'єр-міністр підтримували спільну європейську політику на європейському рівні. Немає жодних сигналів, що це не так", – зазначив Фіала.

Своєю чергою Фіцо повідомив, що поговорить телефоном з українським колегою Денисом Шмигалем про гуманітарну допомогу, але військову, як і казав раніше, надавати не буде. Також він не бачить потреби їхати зараз до України.

Словацький прем’єр сказав, що його уряд вважає "конфлікт" – повномасштабну війну РФ проти України – "замороженим", не бачить ефективності в політиці санкцій проти Росії та виступає за "припинення бойових дій в Україні" та початок переговорів.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас Фіцо  підкреслив, що позиція Словаччини щодо цінностей не змінилася: "У нас немає суперечок з питань цінностей, ми дуже чітко сказали, що використання російської військової сили є порушенням міжнародного права".

Цьому передувало: Після призначення на посаду прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтвердив, що не буде підтримувати військову допомогу Україні. Він також виступає проти санкцій ЄС проти Росії і хоче заблокувати вступ України до НАТО.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування