Проорбанівські аналітики: 69% угорців – проти допомоги Києву без коштів ЄС для Угорщини

П'ятниця, 24 листопада 2023, 20:31
Проорбанівські аналітики: 69% угорців – проти допомоги Києву без коштів ЄС для Угорщини
Прапор Угорщини, Lightrocket via Getty Images

Наближений до угорської влади аналітичний центр Nézőpont Intézet стверджує, що більшість угорців виступають проти допомоги Україні з бюджету ЄС, якщо Угорщина сама не отримає кошти Європейського Союзу.

Джерело: Nézőpont Intézet із посиланням на "опитування", повідомляє "Європейська правда"

Деталі: Згідно з "опитуванням", понад дві третини (69%) угорців не згодні з виділенням Україні 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги ЄС, поки сама Угорщина не отримає доступ до фондів ЄС, і лише 22% вважають це прийнятним.

Реклама:

Серед виборців партії влади "Фідес" проти 50 мільярдів євро для України без виділення коштів Угорщині – 94%, а серед прихильників опозиції, навпаки, переважає кількість тих, хто не проти неї навіть без "угорських" коштів (45%; проти 38%).

"Соціологія" Орбана
nezopont.hu

Крім того, три чверті угорців (74%), за "опитуванням" Nézőpont, не погоджуються з ідеєю надання країнами-членами ЄС додаткових 20 мільярдів євро для Європейського фонду миру для озброєння України, і лише 19% погоджуються.

Ця позиція переважає і серед проурядових виборців Угорщини (95%), і серед відносної більшості прихильників опозиції (48% проти 41%).

ВІДЕО ДНЯ
"Соціологія" Орбана
nezopont.hu

Цьому передувало: Минулого тижня Nézőpont Intézet публікував інше "опитування", згідно з яким більшість угорців виступають проти вступу України в ЄС.

Передісторія:

  • Минулого року Єврокомісія заморозила близько 22 мільярдів євро з фондів ЄС для Угорщини, пославшись на порушення нею верховенства права й недостатню боротьбу з корупцією.
  • У четвер вона схвалила виділення 900 мільйонів євро авансових платежів з фонду відновлення Угорщини на тлі спроб ЄС подолати вето Будапешта на допомогу Україні та наближення Києва до Євросоюзу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування