До Чехії знову надходить російський газ

Понеділок, 27 листопада 2023, 12:40
До Чехії знову надходить російський газ
Фото РИА Новости

У жовтні деякі трейдери почали імпортувати до Чехії російський газ, який припинив надходити до країни з початку цього року.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням коментар міністра промисловості і торгівлі Чехії Йозефа Сікела Novinky

Деталі: Повідомляється, що з січня по кінець жовтня цього року із загального обсягу поставок на російський газ припало 79,6 млн кубометрів, або 1,2%. Інформація про конкретних імпортерів є комерційною таємницею.

Реклама:

Про те російський газ почав надходити до Чехії, свідчать також дані зі станції передачі в Ланжхоті в Південно-Моравському краї.

За словами головного економіста Trinity Bank Лукаша Кованди, на цій прикордонній станції до 40 відсотків газу, що імпортується до Чехії, наразі надходить з Росії.

Сікела підкреслив, що з огляду на те, що деякі країни все ще не можуть обійтися без російського газу, його імпорт до ЄС не підпадає під санкції.

ВІДЕО ДНЯ

Пряма мова міністра промисловості і торгівлі Чехії: "Однак я вважав би правильним, щоб споживачі були поінформовані, якщо вони купують газ у постачальників, які купують російський газ".

Для довідки: Згідно з попередньою інформацією міністерства, російський газ припинив надходити до Чехії з початку цього року. Держава замінила його газом з Норвегії та скрапленим газом LNG з Нідерландів і Бельгії. У попередні роки частка російського газу становила близько 97%.

"Необхідно розглянути, чи вводити обмежувальні заходи на національному рівні, чи продовжувати координувати наші дії в рамках всього ЄС", – заявив Сікела.

Передісторія:

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News