Керівництво Європарламенту підтримало переговори про вступ України до ЄС

Вівторок, 28 листопада 2023, 13:18
Керівництво Європарламенту підтримало переговори про вступ України до ЄС
Роберта Метсола, фото AFP via Getty Images

Конференція президентів Європейського парламенту публічно виступила за те, щоб Європейська рада підтвердила початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Джерело: президентка Європарламенту Роберта Метсола на конференції щодо євроінтеграції України, повідомляє кореспондент "Європейської правди"

Деталі: Метсола повідомила, що рішення про підтримку переговорів з Україною оголосила "Конференція президентів" – орган, що об’єднує керівництво Європарламенту та усіх політичних груп. 

Реклама:

У вівторок Конференція президентів провела зустріч зі спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

Пряма мова Метсоли: "Україна докладає вражаючих зусиль (для проведення реформ – ред.). І конференція президентів Європарламенту підтвердила сьогодні, що Україна продемонструвала тверду основу для того, щоб відкрити переговори про вступ".

Деталі: Президентка Європарламенту наголосила, що процес вступу країни до Євросоюзу – це не лише перенесення європейських законів і правил у національне законодавство, а цей процес потребує перетворень у суспільстві країни. 

ВІДЕО ДНЯ

Конференція президентів у своєму комюніке зазначила, що вірить у те, що Україна продовжить амбітно втілювати усі необхідні реформи для завершення виконання рекомендацій Єврокомісії, щоб якнайшвидше відкрити переговори про вступ.

Лідери політичних груп зазначили, що вбачають у майбутньому вступі України до ЄС "геостратегічну інвестицію в об’єднану і сильну Європу". 

Дослівно: "Україна є і залишатиметься пріоритетом для Європарламенту. Україна може розраховувати на безперервні зусилля і нашу готовність підтримувати легітимні амбіції і прагнення українського народу. 

Лідери політичних груп планують посилити співпрацю з Верховною Радою у 2024 році, у тому числі шляхом зустрічей між комітетами та ознайомчих візитів".

Цьому передувало: Раніше у листопаді Європарламент підтримав зміну договорів ЄС, зокрема реформу процесу ухвалення рішень у Європейському Союзі.

Також Європарламент засудив втручання РФ у справи Грузії і закликав до санкцій за триваючу окупацію.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News