Польща не братиме участь у зустрічі ОБСЄ, куди пустили Лаврова

Середа, 29 листопада 2023, 22:22
Польща не братиме участь у зустрічі ОБСЄ, куди пустили Лаврова
ФОТО РОБЕРТ НОЙМАН FORUM

Польща не братиме участі у міністерській зустрічі Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Північній Македонії через запрошення на неї міністра закордонних справ Росії Сергєя Лаврова.

Джерело: польський міністр закордонних справ Шимон Шиньковський вель Сенк сказав журналістам, пише "Європейська правда" з посиланням на AFP

Деталі: За словами Шиньковського вель Сенка, він не братиме участі в засіданні ОБСЄ і не відправить до столиці Північної Македонії жодного зі своїх заступників.

Реклама:

"Ми просто не можемо ігнорувати той факт, що російський міністр закордонних справ буде присутній за столом організації, яка повинна будувати мир і безпеку в Європі", – пояснив він.

Назвавши присутність Лаврова "неприйнятною", Шиньковський вель Сенк додав, що Польща поділяє погляд країн Балтії, які раніше оголосили, що пропустять засідання ОБСЄ.

У вівторок МЗС України оголосило про відмову міністра Кулеби від участі в зустрічі ОБСЄ через рішення організаторів запросити на зустріч главу МЗС РФ Сергєя Лаврова. Згодом глави МЗС країн Балтії приєдналися до бойкоту зустрічі ОБСЄ.

ВІДЕО ДНЯ

За словами Кулеби, ще кілька колег підтвердили йому, що не братимуть участі в засіданні у Скоп'є.

Деякі держави ухвалили інше рішення. Наприклад, влада Болгарії відкрила небо для літака з Лавровим.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування