Окупанти посилюють наступи і хочуть перехопити ініціативу до виборів президента РФ – ISW

Неділя, 10 грудня 2023, 04:26
Окупанти посилюють наступи і хочуть перехопити ініціативу до виборів президента РФ – ISW
Російські мобілізовані, фото Getty Images

Російські війська у складних погодних умовах посилюють наступи і намагаються перехопити ініціативу до президентських виборів у Росії, у той час, як Сили оборони закріплюються на позиціях, де вони не ведуть контрнаступів.

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)

Деталі: Російські війська, ймовірно, розпочали наступальні операції на багатьох ділянках фронту в період найскладніших погодних умов осінньо-зимового сезону, намагаючись перехопити й утримати ініціативу до президентських виборів у Росії, що відбудуться в березні 2024 року.

Реклама:

Як неодноразово зазначали українські військові, російські війська ведуть наступальні дії вздовж більшої частини лінії фронту в Україні, зокрема вздовж кордону Харківської та Луганської областей, поблизу Бахмута та в напрямку Авдіївки, а також здійснюють безперервні наземні атаки на заході Запорізької області.

Нинішні темпи бойових дій на всій лінії фронту в Україні загалом відповідають оцінці ISW, згідно з якою російські війська намагаються повернути собі ініціативу на полі бойових дій щонайменше з середини листопада 2023 року.

Нещодавні офіційні заяви українських військових також свідчать про те, що російським військам вдалося перехопити ініціативу вздовж кордону Харківської та Луганської областей, поблизу Бахмута і вздовж напрямку Авдіївка-Донецьк, тоді як українські війська утримують ініціативу в ключових районах півдня України, про що свідчать постійні українські контратаки на заході Запорізької області та стійка, більша, ніж зазвичай, українська присутність на східному березі Херсонської області.

ВІДЕО ДНЯ

Той факт, що окупанти намагалися перехопити ініціативу і провести наступальні операції на початку-середині листопада 2023 року, за найскладніших погодних умов, а не чекати на сильні морози, свідчить про те, що вони перебувають під тиском.

Аналітики припускають, що російське командування прагнуло викликати кульмінацію українського контрнаступу або переконатися, що українські сили не зможуть відновити його на початку цієї зими. Однак хронологія подій свідчить про те, що Київ вирішив значно скоротити свої контрнаступальні операції з власної ініціативи ще до початку російських наступальних операцій.

В інституті зазначають: залишається незрозумілим, чи створять нинішні російські наступальні операції умови для того, щоб російські війська змогли досягти оперативно значущих успіхів у найближчому майбутньому.

У той же час, згідно з аналітикою, російські війська не накопичують незадіяні резерви для підготовки до більш масштабних зимових операцій.

Українські сили, навпаки, схоже, використовують цей період складних погодних умов і триваючих російських наступальних операцій для створення і зміцнення оборонних позицій на тих ділянках фронту, де вони не ведуть контрнаступальних операцій, зберігаючи таким чином живу силу і ресурси для майбутніх наступів.

Ключові висновки ISW за 9 грудня:

 • Російські війська, ймовірно, розпочали наступальні операції на багатьох ділянках фронту в період найскладніших погодних умов осінньо-зимового сезону, намагаючись перехопити й утримати ініціативу до президентських виборів у Росії в березні 2024 року.
 • Українські сили, навпаки, схоже, використовують цей період складних погодних умов і триваючих російських наступальних операцій для створення і закріплення оборонних позицій на тих ділянках фронту, де вони не ведуть контрнаступальних операцій, зберігаючи таким чином сили і засоби для майбутніх наступів.
 • Створення локальних оборонних позицій на ділянках, які Київ не вважає пріоритетними для поточних або майбутніх контрнаступальних операцій, є розсудливим кроком і не свідчить про те, що Україна відмовилася від усіх планів щодо майбутніх контрнаступів.
 • Підтримувана Кремлем партія "Єдіная Росія" очолює висунення президента Росії Володимира Путіна як незалежного кандидата на президентських виборах 2024 року, а до ініціативної групи Путіна з переобрання на посаду президента включили осіб з різним досвідом та різними електоральними групами, щоб створити образ широкої підтримки президентства Путіна.
 • За повідомленнями, багато російських політичних опозиціонерів розробили спільну стратегію передвиборчої кампанії, спрямовану на те, щоб змусити Путіна торкнутися тем, яких він намагається уникати, і показати широту російської опозиції.
 • Деякі російські військові блогери звинуватили вірменський уряд у просуванні русофобської політики, що підбурює до насильства проти російських медіа-діячів у Вірменії.
 • ЄС дозволить країнам-членам обмежити імпорт російського газу, щоб звузити російські доходи від продажу нафти.
 • Міністр оборони України Рустем Умєров 9 грудня наголосив на антикорупційних зусиллях України та підготовці до прибуття винищувачів F-16 у найближчому майбутньому.
 • Російські війська продовжували наступальні операції на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, під Бахмутом, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей, а також на заході Запорізької області та просунулися вперед поблизу Кремінної.
 • Родичі мобілізованих російських військовослужбовців продовжують звертатися до уряду РФ з проханням повернути своїх рідних з війни в Україні.
 • Міністерство культури Росії продовжує зусилля з русифікації українських дітей та сприяння їхній депортації до Росії.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування