Плавання: Романчук взяв бронзу, Желтяков встановив національний рекорд

Неділя, 10 грудня 2023, 20:35
Михайло Романчук, фото: Федерація плавання України

На чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді у румунському Отопені Михайло Романчук завоював бронзову медаль на дистанції 800 метрів вільним стилем, а Олександр Желтяков посів четверте місце на дистанції 200 метрів на спині, при цьому встановивши національний рекорд.

Джерело: Суспільне спорт

Деталі: В Отопені Романчук вперше виступив у змаганнях на 800 метрів вільним стилем на рівні Євро на короткій воді. У кваліфікації фіналу українець показав другий результат, поступившись лише ірландцю Денієлю Віффену, який виграв "золото" на 1500 м.

На 150 м Романчук увійшов до топ-3, ведучи боротьбу за перше місце з Віффеном та австрійцем Феліксом Аубеком — золотим призером ЧС на короткій воді у 2021 році (400 м вільним стилем).

Після 300 м Романчук став другим, випередивши Аубека, який до кінця запливу взагалі опустився на сьому сходинку.

На 725 м Романчук втратив другу сходинку — його випередив француз Давід Обрі, бронзовий призер Євро-2019 з плавання на короткій воді (1500 м вільним стилем). Зрештою Михайло закінчив заплив третім, завоювавши бронзову медаль. Його фінальний час — 7:31.20 хвилини.

ВІДЕО ДНЯ

Натомість Обрі здобув "срібло", а Денієл Віффен став переможцем запливу з новим світовим рекордом — 7:20.46.

Разом з тим, Желтяков посів четверте місце на дистанції 200 метрів на спині, при цьому встановивши національний рекорд.

18-річний Желтяков вперше змагався на чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді. Спортсмен виступив у чотирьох дисциплінах: 50, 100 та 200 м на спині, а також в естафеті 4x100 м комплексом.

У змаганнях на 50 та 100 м Желтяков не зумів подолати кваліфікацію, але установив на цих дистанціях нові юніорські рекорди України — 24.15 та 52.66 секунди відповідно. Натомість в естафеті Олександр у складі збірної посів сьоме місце з національним рекордом — 23.98 секунди.

Рекорд України Желтяков установив й на дистанції 200 м, де зумів пробитись у фінал. Спортсмен показав час 1:51.10 у півфіналі та перевершив досягнення Антона Бугайова, встановлене у 2005 році — 1:53.88. Желтяков кваліфікувався у фінал з шостим часом серед всіх учасників.