У США покарали 15 військових через витік секретів Пентагону

Понеділок, 11 грудня 2023, 19:57
У США покарали 15 військових через витік секретів Пентагону
Пентагон. фото: Getty Images

Міністерство Повітряних сил США повідомило про притягнення до дисциплінарної відповідальності 15 військових Нацгвардії через злив секретних докуменів Пентагону.

Джерело: повідомлення Повітряних сил США, передає "Європейська правда"

Деталі: Розслідування підтвердило, що до несанкціонованого витоку інформації причетний сам Тейшейра, але в його підрозділі – 102-му розвідувальному крилі Розвідувального управління Повітряних сил Нацгвардії США – не вжили достатніх заходів після того, як стало відомо про дії військового.

Реклама:

Звіт вказує на низку "непрямих факторів", які уможливили скандал із витоком інформації, як-то непослідовні й неточні інструкції військовослужбовцям, неефективну процедуру дисциплінарних стягнень і відсутність належної пильності з боку командування.

У результаті керівництво Повітряних сил американської Нацгвардії оголосило дисциплінарні покарання для 15 військовослужбовців. Серед іншого, був відсторонений командир 102-го розвідувального крила полковник Шон Райлі, а одному з його заступників оголосили догану.

Крім того, 102-гу групу розвідки, спостереження і рекогносцировки у складі крила, де й проходив службу Тейшейра, відсторонили від виконання завдань, які передоручили іншим підрозділам у складі Повітряних сил Нацгвардії.

ВІДЕО ДНЯ

Паралельно Повітряні сили США прозвітували про посилення заходів безпеки для недопущення подібних витоків.

Йдеться, серед іншого, про посилення обмеженого доступу до секретної інформації, додаткових рекомендацій щодо багаторівневого фізичного захисту об'єктів і систем та посилення відповідальності за підозрілу поведінку.

21-річний Джек Тейшейра був заарештований Федеральним бюро розслідувань 13 квітня у своєму будинку в штаті Массачусетс. Сам він своєї провини не визнає.

Згідно з обвинувальним актом, Тейшейра мав доступ до секретної інформації, яку розмістив на ігровій онлайн-платформі Discord. Ці дані охоплювали інформацію щодо надання військового обладнання Україні, способу передачі обладнання та способу використання обладнання після його отримання.

Читайте також: Шпигун нового покоління: що з'ясувало розслідування зливу секретних документів Пентагону

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News