ISW повідомляє про незначне просування російських військ на трьох напрямках

Неділя, 17 грудня 2023, 04:52
ISW повідомляє про незначне просування російських військ на трьох напрямках
Українські військові на полі бою, фото Генштабу ЗСУ

16 грудня російські війська незначно просунулися біля Бахмута, Авдіївки та Вербового.

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)

Деталі: 16 грудня російські війська провели локалізовані наступальні операції поблизу Бахмута і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 грудня, показують, що російські війська просунулися на північ від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута).

Реклама:

Також 16 грудня російські війська вели наступальні дії поблизу Авдіївки і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 грудня, показують, що російські війська просунулися до західних околиць промислової зони на південний схід від Авдіївки.

Окрім цього, 16 грудня російські війська продовжили контратаки на заході Запорізької області та нещодавно досягли незначних успіхів. Геолокаційні кадри, опубліковані 15 грудня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на північний захід від Вербового.

Українські війська продовжували наземні операції на лівому березі Херсонської області 16 грудня. 

ВІДЕО ДНЯ

Російські військові блогери стверджували, що українські сили намагалися просунутися до лісових масивів поблизу Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) 15 і 16 грудня і що в цьому районі тривають важкі бої.

Ключові висновки ISW за 16 грудня:

  • Українські сили продовжують операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонській області на тлі складних умов у цьому районі.
  • 16 грудня прихильники президента Росії Володимира Путіна офіційно висунули його незалежним кандидатом на президентські вибори 2024 року, що ще більше зміцнило імідж Путіна як фігури, яка стоїть над російською політичною системою.
  • Перший заступник постійного представника Росії в ООН Дмитро Полянський більш чітко визначив останні заяви високопосадовців Росії, які узгоджуються з давньою оцінкою ISW про те, що Росія не бажає добросовісно вести переговори з Україною.
  • У ніч з 15 на 16 грудня російські війська завдали ще одну серію ударів з безпілотників Шахед-136/131 по території України.
  • 15 грудня Financial Times (FT) повідомила, що G7 може розглянути можливість використання заморожених російських активів для фінансування України.
  • Російські актори продовжують інформаційні операції, спрямовані на дискредитацію та розкол військово-політичного керівництва України, зокрема президента України Володимира Зеленського та головнокомандувача генерала Валерія Залужного.
  • Російський інструктор десантно-штурмового підрозділу "Шторм-З" натякнув, що президент Росії Володимир Путін збрехав про неврегульованість статусу приватних військових компаній (ПВК) під час форуму "Пряма лінія" 14 грудня з огляду на значний адміністративний контроль держави над ПВК та іншими нерегулярними формуваннями.
  • Російські війська 16 грудня вели наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, в районі кордону Донецької і Запорізької областей та на заході Запорізької області, а на окремих ділянках просунулися вперед.
  • Російський військовий блогер заявив, що Росія матиме щонайменше десять фрегатів проекту 22350 типу "Адмірал Горшков".
  • Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко та український Telegram-канал "Маріупольський спротив" 16 грудня заявили, що нещодавно в окупованому Маріуполі українські партизани підірвали автомобіль командира російського підрозділу з Північного Кавказу.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: