Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Прикордонники заперечили закриття кордону для чоловіків із інвалідністю 3-ї групи

Субота, 30 грудня 2023, 11:30
Прикордонники заперечили закриття кордону для чоловіків із інвалідністю 3-ї групи
Перетин кордону, ілюстартивне фото ДПСУ

У Державній прикордонній службі України запевнили, що правила перетину кордону для людей із інвалідністю 3-ї групи не змінювалися, попри чутки у соцмережах.

Джерело: речник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі "Українській правді"

Пряма мова Демченка: "Змін у Правилах перетину кордону немає, але з боку Державної прикордонної служби України завжди залишатиметься ретельна перевірка умов виїзду та чітке дотримання законодавства. 

Реклама:

Тільки з початку року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам громадянам України, які не підпадали під умови пропуску, а також викрито 3 тисячі підроблених документів".

Деталі: Речник Прикордонної служби наголосив, що пропуск осіб через кордон, як і раніше, здійснюється відповідно до чинного законодавства, зокрема і Правил перетину кордону для громадян України, що затверджені постановою уряду 57. 

Правила визначають умови перетину кордону на час дії воєнного стану, зокрема для громадян України чоловічої статі, яким загалом обмежено виїзд за межі України, і чітко визначають категорії й умови, за якими громадяни можуть перетинати кордон. 

ВІДЕО ДНЯ

Пряма мова Демченка: "Звісно, прикордонники ретельно вивчають документи, які б давали підстави для виїзду людини. Таку норму нам визначає законодавство. 

До того ж ми часто бачимо як люди намагаються спекулювати умовами перетину кордону слідуючи до прикладу з іншою метою, або використовуючи підроблені чи фіктивні документи". 

Деталі: У соцмережах поширилися чутки про нібито закриття кордону для чоловіків із 3-ю групою інвалідності й зняття 20 осіб із поїзда Київ – Перемишль.

Влада планує відмовитися від поняття "обмежено придатний" і мобілізувати осіб із інвалідністю 3-ї групи, однак відповідний законопроєкт ще не ухвалено в парламенті. 

Знати більше: Як виглядатиме мобілізація в Україні. Перекладаємо з бюрократичної мови на людську нашумілий законопроєкт від уряду

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: