Журналісти назвали 13 місцевих депутатів, які через "Шлях" виїхали за кордон і не повернулись

Вівторок, 5 грудня 2023, 17:45
Журналісти назвали 13 місцевих депутатів, які через Шлях виїхали за кордон і не повернулись
Фото: ДПСУ

Журналісти знайшли 13 депутатів місцевого рівня, які відпочатку повномасштабного вторгнення виїхали з України за допомогою системи "Шлях" і досі не повернулися.

Джерело: NGL.media, які посилаються на джерела в Прикордонслужбі

Деталі: Журналісти перерахували 13 депутатів, які через "Шлях" виїхали з України після 24 лютого 2022 року.   

Реклама:
  1. Депутат Харківської обласної ради Віталій Абрамов. "Абрамова до системи "Шлях" вносила Харківська ОВА. Вперше це сталось 10 серпня 2022 року за поданням "Благодійного фонду імені Саркіса Давтяна", а вдруге – 9 листопада 2022 року за поданням БФ "Допомога українцям 2022". Останній дозвіл діяв до 31 січня 2023 року року – саме у той день Абрамов і виїхав", - йдеться у тексті.
  2. Депутат Новомосковської районної ради на Дніпропетровщині Максим Кривда покинув країну ще у грудні 2022 року. Він виїхав на поїзді як волонтер за дозволом від Дніпропетровської ОВА, згідно з яким, мав би повернутись до 15 січня.
  3. Депутат Харківської районної ради Станіслав Лебедєв виїхав з України у листопаді 2022 року, після чого зник. До системи "Шлях" Станіслава Лебедєва внесло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
  4. У вересні 2022 року виїхав священик і депутат Херсонської райради від Ігор Семеніхін. Виїхав він у перший же день дії дозволу, виданого Херсонською ОВА. Семеніхін мав би повернутись до 27 вересня.
  5. У березні 2023 року виїхав депутат Соледарської міської ради Сергій Петров. В систему "Шлях" його внесла Волинська ОВА. Вже у вересні 2023 року Петров опублікував у соцмережах фото з донькою з Польщі. "У Волинській ОВА стверджують, що внести Петрова у "Шлях" попросив благодійний фонд "Віримо в Україну", тому дали такий дозвіл, але дозволили виїзд максимум на два тижні. Керівник фонд "Віримо в Україну" Анатолій Шваб сказав, що пригадує звернення від військової частини, для якої Петров мав привезти автомобіль. Але чим все закінчилось не пам’ятає, як і назву військової частини", - зазначають журналісти.
  6. Депутат Добропільської міської ради на Донеччині Артем Сундучніков виїхав за кордон у березні 2023 року на підставі рішення Житомирської ОВА. Там кажуть, що видали дозвіл на прохання Свято-Михайлівського кафедрального собору у Житомирі.

Ще сім депутатів, яких згадую журналісти, "не просто виїхали за кордон, а й відмовились від депутатських повноважень".

Це депутат Чортківської міськради від партії "Сила людей" та екс-очільник муніципальної варти Чорткова Назарій Пиптик, депутат Бориспільської міської ради на Київщині Сергій Пашин, депутат Покровської райради у Кривому Розі Юрій Красножон, депутат Бучанської районної ради на Київщині Святослав Куценко, депутат Золочівської райради на Львівщині Борис Довбета, депутат Дніпровської районної ради Віталій Дорохін, депутат Саксаганської районної ради Кривого Рогу Роман Резнік.

Журналісти вказують, що звичайно не повний список місцевих депутатів, що залишили країну після повномасштабного вторгнення.

ВІДЕО ДНЯ

Передісторія:

  • У вересні NGL.media ідентифікували понад 2 248 чоловіків, які виїхали за кордон за дозволами Львівської ОВА через призначену для далекобійників систему "Шлях" та не повернулися, а також 372 організації, причетні до їх переправлення.  

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News