Опитування: Більше половини українців не готові відмовитися від вступу до НАТО задля "миру" з РФ

Вівторок, 5 грудня 2023, 18:20
Опитування: Більше половини українців не готові відмовитися від вступу до НАТО задля миру з РФ
Фото: Getty Images

Переважна більшість українців вважає неприпустимою або небажаною можливість відмови від членства в Північноатлантичному альянсі в обмін на "мир" під час переговорів із Росією.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на результати дослідження Центру "Нова Європа"

Деталі: Згідно з опитуванням, 67% українців вважають категорично неприпустимою (57%) або украй небажаною (10%) можливість відмови від вступу до НАТО або ж оголошення нейтралітету України в обмін на "мир" з РФ, і лише 12% назвали цей варіант допустимим.

Реклама:

71% опитаних – проти поступок Росії щодо членства в Європейському Союзі (61% вважають це взагалі неприпустимим, 10% – небажаним), й тільки 11% респондентів були б згодні підтримати такий крок.

 

Ще більше неприйняття викликала пропозиція відмови від повернення тимчасово окупованих Росією територій (понад 76% категорично проти, 8% вважають небажаним); скорочення української армії (83% / 5%); надання російській державного статусу (73% / 7%), зменшення суми репарацій з боку Росії (67% / 9%); та відмови від притягнення до відповідальності російських злочинців (77%; 6%).

Інше опитування показало, що в разі проведення референдуму 78% опитаних громадян України проголосували би за вступ до Євросоюзу, тоді як 77% підтримують вступ до НАТО.

ВІДЕО ДНЯ

Детальніше про дослідження Центру "Нова Європа" читайте у статті: Ні – поступкам щодо НАТО, так – допомозі Тайваню. Як змінилися уподобання українців за рік.

Читайте УП В Google News

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування