Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

В Європарламенті зібрали підписи за позбавлення Угорщини голосу в Раді ЄС

П'ятниця, 12 січня 2024, 20:24
В Європарламенті зібрали підписи за позбавлення Угорщини голосу в Раді ЄС
Петрі Сарвамаа. фото: Getty Images

Депутат Європарламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа зібрав необхідні 120 підписів під петицією про позбавлення Угорщини права голосу в Раді Євросоюзу.

Джерело: Сарвамаа поділився у Twitter (X), повідомляє "Європейська правда".

Деталі: За словами Сарваамаа, його петицію підтримали 120 євродепутатів із різних політичних груп і з "кількох держав-членів".

Реклама:

"Ми на крок ближче до того, щоб позбавити Орбана права голосу… Далі було б вкрай важливо якнайшвидше оцінити остаточну загальну підтримку ідеї петиції на пленарному засіданні", – додав він.

На думку євродепутата, його пропозиції можуть бути включені до резолюції Європарламенту стосовно Угорщини, за яку депутати голосуватимуть наступного тижня.

Сарвамаа пропонує застосувати проти Угорщини процедуру відповідно до частини 2 статті 7 Договору про ЄС. Вона передбачає можливість призупинення певних прав, включно з голосом у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу.

ВІДЕО ДНЯ

Петиція з'явилась після того, як голова Європейської ради Шарль Мішель заявив, що достроково залишить свою посаду, щоб балотуватися в Європарламент. Це може посилити роль Орбана в ЄС: він тимчасово головуватиме в Єврораді в разі, якщо лідери Євросоюзу не знайдуть заміну Мішелю.

Читайте також: Чи дозволять Орбану "захопити" владу в ЄС? Пояснюємо наслідки відставки Шарля Мішеля.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: