Росіяни все частіше застосовують в Україні боєприпаси з хімічними речовинами – Генштаб

Субота, 13 січня 2024, 18:26
Росіяни все частіше застосовують в Україні боєприпаси з хімічними речовинами – Генштаб
фото Генштабу ЗСУ

Сили оборони наразі зафіксували 626 фактів застосування Росією боєприпасів із отруйними хімічними речовинами, з них лише за січень цього року – 51 випадок.

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

фото Генштабу ЗСУ
фото Генштабу ЗСУ

Дослівно: "Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування Російською Федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року 51 випадок.

Реклама:

При цьому динаміка застосування зростає. Щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин".

Деталі: У Генштабі уточнили, що найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з БПЛА. Проте застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.

 

Повідомляється також, що 14 грудня 2023 року виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом хімічної речовини CS.

ВІДЕО ДНЯ

36 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано і направлено для проведення слідчих дій у рамках кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: