Байден про прихід до влади уряду Туска в Польщі: Це дуже добре

Субота, 13 січня 2024, 20:50
Байден про прихід до влади уряду Туска в Польщі: Це дуже добре
Джо Байден, фото Getty Images

Президент США Джо Байден вважає позитивними зміни в політичному житті Польщі з приходом до влади уряду Дональда Туска.

Джерело: Байден, відповідь якого у Twitter опублікував кореспондент "Польського радіо" Марек Валькуський, пише "Європейська правда"

Деталі: Кореспондент вказав, що на його прохання прокоментувати політичні зміни в Польщі та прихід до влади уряду, більш прихильного до Євросоюзу, Байден відповів: "Я думаю, що це дуже добре".

Реклама:

Що передувало: Раніше міністр юстиції Польщі Адам Боднар пішов на рідкісний крок і оголосив про позбавлення повноважень заступника генпрокурора Даріуша Барського, якого вважають лояльним до попередника Боднара, голови правої партії "Солідарна Польща" Збігнєва Зьобро.

Серед іншого, перед своєю відставкою минулого року Зьобро розпорядився передати більшість своїх прокурорських повноважень національному прокурору, тобто заступнику. Так, імовірно, він розраховував зберегти вплив на ухвалення рішень.

Ситуація в прокуратурі Польщі є черговим кроком уряду Туска з позбавлення інституцій влпиву попередньої влади "Права і справедливості". Минулого місяця, приміром, він звільнив прихильне до "ПіС" керівництво державних медіа. 

ВІДЕО ДНЯ

Перед цим прем’єр Польщі заявив, що його уряд розкриє інформацію про фінансові зловживання в багатьох державних установах, до яких причетна колишня партія влади "Право і справедливість".

Читайте також: Арешти у президентському палаці: як політична криза веде Польщу до дострокових виборів

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: