В Раді підготують альтернативний законопроєкт про мобілізацію – нардеп

Вівторок, 2 січня 2024, 18:48
В Раді підготують альтернативний законопроєкт про мобілізацію – нардеп
Фото: Слово і діло

Урядовий законопроєкт про мобілізацію не будуть виносити на розгляд Верховної Ради в тому вигляді, в якому його зареєстровано.

Джерело: в ефірі марафону новин заступниця голови комітету з питань інформаційної політики нардеп від "Слуги народу" Євгенія Кравчук, яку цитує "Інтерфакс-Україна"  

Деталі: За словами Кравчук буде підготовлено компромісний варіант.

Реклама:

Пряма мова: "Ми вже розуміємо, що в такому вигляді законопроєкт не буде голосуватися, ухвалюватися. І я думаю, що це буде все-таки комітетська версія, профільного комітету з питань безпеки й оборони.

І цього тижня робочі групи вже будуть напрацьовувати такий більш компромісний варіант, який дав би змогу його проголосувати в сесійній залі".

Передісторія:

ВІДЕО ДНЯ
  • Раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону заявив, що Законопроєкт про мобілізацію буде виноситися на голосування Верховної Ради лише після обговорення та внесення змін.
  • Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби" №10378, у якому регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, у тому числі людей з інвалідністю.
  • Уряд пропонуєпарламентарям накласти низку обмежень на тих громадян, які не виконали обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону підвищити штрафи, а за відмову проходити медогляд позбавляти волі так само, як за ухилення від мобілізації.
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.

Читайте також: Як виглядатиме мобілізація в Україні. Перекладаємо з бюрократичної мови на людську нашумілий законопроєкт від уряду 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: