Білорусь у день "виборів" звільнила з в'язниці громадянку США

Катерина Тищенко — 26 січня, 23:19
Білорусь у день виборів звільнила з в'язниці громадянку США
Олександр Лукашенко, фото Getty Images

Державний секретар США Марко Рубіо оголосив 26 січня, що американська громадянка Анастасія Нуфер була звільнена з білоруської в'язниці.

Джерело: Радіо Свобода, Рубіо в соцмережі Х

Пряма мова Рубіо: "Завдяки лідерству президента США (Дональда Трампа – ред.) Білорусь щойно в односторонньому порядку звільнила невинну американку Анастасію Нуфер, яка була захоплена за часів Джо Байдена".

Реклама:

Деталі: Радіо Свобода зазначає, що подробиці затримання Нуфер залишаються незрозумілими, а її ім'я раніше не згадувалося в публічній площині. Мінськ ніколи не розкривав її імені, а Вашингтон не оприлюднює імена затриманих американців за кордоном без згоди їхніх родин.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, яка проживає в Литві, привітала звільнення Нуфер і підкреслила важке становище політичних в'язнів у Білорусі за часів авторитарного правління Олександра Лукашенка.

Що передувало: 26 січня в Білорусі пройшли "вибори" президента, які в Єврокомісії назвали фіктивними й нелегітимними. Білоруське державне агентство БЕЛТА поширило дані екзитполу, який очікувано віддає Олександру Лукашенку перемогу із понад 87% голосів.

Білорусь США
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування