Макрон знову призначив прем’єром Лекорню, який 4 дні тому пішов у відставку

Тетяна Олійник — 10 жовтня 2025, 23:31
Макрон знову призначив прем’єром Лекорню, який 4 дні тому пішов у відставку
Лекорню. фото: Getty Images

Президент Франції Емманюель Макрон знову призначив прем'єр-міністром Себастьяна Лекорню, який пішов у відставку чотири дні тому.

Джерело: видання BFMTV з посиланням на Єлисейський палац

Деталі: Про перепризначення Лекорню Єлисейський палац оголосив незабаром після того, як минули 48 годин, відпущені Макроном самому собі на призначення нового прем'єра.

Реклама:

Після заяви Єлисейського палацу Лекорню написав у X, що приймає "доручену місію з почуття обов'язку".

Несподіваному перепризначенню Лекорню в п'ятницю вдень передувала зустріч президента з лідерами всіх представлених у парламенті політичних партій, крім ультраправих і ультралівих.

Метою зустрічі було домовитися про плани нового уряду, який зможе прийняти бюджет до кінця року, спираючись на підтримку більшості депутатів.

Що передувало:

  • Лекорню, який досі опікувався Міністерством оборони, заступив на прем'єрську посаду після вимушеної відставки Франсуа Байру.
  • Більшість французів не вірили, що Лекорню вдасться вирішити проблему, з якою не впорався його попередник – знайти компроміс із фракціями у парламенті, щоб затвердити бюджет і не отримати вотуму недовіри.
  • 6 жовтня прем'єр-міністр Франції Себастьєн Лекорню подав президенту Емманюелю Макрону заяву про відставку, пробувши на посаді 27 днів.
  • Нагадаємо, Франція занурилася у ще глибшу політичну кризу з 6 жовтня, коли нещодавно призначений прем'єром Себастьєн Лекорню, соратник Макрона, подав у відставку. Читайте детальніше у статті, як Макрон втрачає контроль у Франції та чи уникне він перевиборів.
Франція Макрон
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: