Ультраправа "АдН" стала найпопулярнішою партією Німеччини, обійшовши блок Мерца

За даними останнього опитування соціологічного інституту YouGov, найпопулярнішою партією в Німеччині стала "Альтернатива для Німеччини" ("АдН"), за неї готові проголосувати 27% опитаних.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на Die Welt
Деталі: Повідомляється, що результат ультраправих зріс на один відсотковий пункт порівняно з попереднім місяцем.
Натомість коаліційні партії зазнали значних втрат. Керівний блок ХДС/ХСС канцлера Фрідріха Мерца отримав 23%підтримки, що на три відсоткові пункти менше, ніж у минулому місяці. Загалом це є найгіршим результатом для цієї політсили з грудня 2021 року.
Соціал-демократична партія Німеччини отримала 13 відсотків, що на один відсотковий пункт менше, ніж в березні.
"Зелені" та "Ліва партія" набрали по одному відсотковому пункту, досягнувши 14 та 10 відсотків відповідно.
Водночас опитування YouGov показало зростання невдоволення коаліційним урядом Мерца. 79 % опитаних заявили, що незадоволені роботою кабінету міністрів. Для порівняння, у першому опитуванні в червні 2025 року цей показник становив 55%.
Нещодавні опитування агенції dpa також свідчать, що ультраправа партія "Альтернатива для Німеччини" ("АдН") випередила консерваторний Християнсько-демократичний союз (ХДС) канцлера Фрідріха Мерца.
Ще одне опитування показало, що лише 15% німців задоволені федеральним урядом Фрідріха Мерца, що є найгіршим результатом для нинішньої коаліції.
За даними американського інституту дослідження громадської думки Morning Consult, німецький канцлер Фрідріх Мерц став найнепопулярнішим серед лідерів 24 демократичних країн.