Під час перебування конгресменів США в Києві Зеленський обговорив з ними потреби ППО

Сенатор США Річард Блюменталь і член Палати представників Джим Гаймс 27 травня перебували в Києві, зустріч з ними провів президент Володимир Зеленський.
Джерело: Офіс президента України
Деталі: Під час зустрічі Зеленський розповів про надісланий Білому дому та Конгресу США лист про потреби України в антибалістичних ракетах на тлі посилення російських атак.
Пряма мова Зеленського: "У нас є ініціатива на полі бою, яку ми отримали. Зараз ми в кращому становищі, ніж були протягом року. Але навіть у такій ситуації наші люди незахищені – передусім цивільні – через великий дефіцит антибалістичних ракет. І навіть програма PURL, яка працює, не допомагає повною мірою".
Деталі: Представники Конгресу наголосили: бачать, як Росія намагається залякувати дипломатичних представників, щоб змусити їх виїхати з Києва. Але всі її спроби лише збільшують готовність допомагати Україні та зберігати дипломатичну присутність у столиці.
Пряма мова Блюменталя: "Те, що робить Путін, – це поза межами жорстокості. Він намагається тероризувати й залякати Україну, щоб змусити її скоритися і переконати світ, що Росія перемагає. Я повернувся після візиту в лютому, щоб сказати людям: Росія не перемагає. Росія не переможе. Україна може перемогти, якщо ми її підтримаємо".
Деталі: Гаймс зазначив, що підтримка України, включно з наданням розвідданих, триватиме.
Також під час зустрічі обговорили санкції проти Росії та переговорний процес.
Крім того, Блюменталь подякував Україні за захист від іранських ракет і дронів.
Пряма мова Блюменталя: "Те, чого ви навчаєте світ, надзвичайно цінне, і ми вам зобов'язані. Ми зобов'язані вам не лише за уроки технологій, а й за уроки мужності, витривалості, хоробрості, стійкості, винахідливості та креативності".
Нагадаємо: У листі Зеленського до американського лідера Дональда Трампа й членів Конгресу США йшлося про атаку РФ із використанням балістичних ракет середньої дальності "Орєшнік".