Прем’єр Болгарії наполягає, щоб з 21-го пакету санкцій проти РФ виключили Кирила і "Лукойл"

Тетяна Висоцька, Станіслав Погорілов — 18 червня, 20:11
Прем’єр Болгарії наполягає, щоб з 21-го пакету санкцій проти РФ виключили Кирила і Лукойл
Румен Радєв, фото: wikipedia

Премʼєр-міністр Болгарії Румен Радєв на полях засідання Європейської ради 18 червня заявив, що деякі санкції проти Росії у 21 пакеті є неприйнятними, бо начебто несуть загрозу економіці країни.

Джерело: "Європейська правда"

Деталі: Зазначається, що з проєкту 21-го пакета санкцій ЄС проти РФ Болгарія хоче вилучити російського патріарха Кирила, а також вважає деякі запропоновані санкції, зокрема енергетичні, шкідливими для своєї економіки.

Реклама:

Пряма мова: "Ми вже заявили свою позицію, що не допустимо санкцій, які завдають шкоди та становлять ризик для болгарської економіки. Я можу вказати тут на ризик для функціонування "Лукойлу", можу вказати на ризик постачання запчастин для столичного метрополітену, а також на занепокоєння Міністерства закордонних справ щодо доставки (певних) товарів для Болгарії та загалом для ЄС".

Деталі: Він наголосив, що всі ці питання мають бути розглянуті на засіданнях Ради ЄС.

Щодо патріарха Кирила, якого Єврокомісія пропонує додати до санкційного списку ЄС в рамках 21-го пакета санкцій, болгарський премʼєр заявив: Болгарія наполягатиме на його вилученні.

РЕКЛАМА:
Читайте УП без реклами за підпискою
від 249 грн/міс
Оформити підписку

"Мене не цікавить патріарх Кирил як такий. Мене цікавить Російська православна церква, оскільки Російська православна церква сприяла нашому визволенню від п'ятисотрічного османського рабства. Мене цікавить усе російське суспільство, яке має цю церкву, що є східноправославною, як і наша. Ми – одна сім'я", – сказав Румен Радєв.

"Болгарія попросить виключити патріарха Кирила із санкційного пакета", – додав він.

Передісторія:

Болгарія ЄС санкції Росія Кирило
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування