Литва інвестує 3 млн євро у створення дрона-перехоплювача

Ольга Ковальчук, Анастасія Проц — 22 червня, 19:58
Литва інвестує 3 млн євро у створення дрона-перехоплювача
Ілюстративне фото: Getty Images

Міністерство оборони Литви та Агентство оборонних ресурсів спрямують близько 3 млн євро на створення дрона-перехоплювача, який має виявляти й нейтралізувати ворожі безпілотники.

Джерело: "Європейська правда" з посиланням на LRT

Деталі: Як зазначили в Міноборони, метою ініціативи є створення економічного та ефективного рішення для виявлення, перехоплення та нейтралізації ворожих повітряних цілей.

Реклама:

Очікується, що майбутній дрон-перехоплювач має стати невід'ємною частиною литовської системи протиповітряної оборони.

"Зміцнення оборонної промисловості та протиповітряна оборона є основними пріоритетними напрямками, тому ми прагнемо, щоб дрони-перехоплювачі розроблялися та вироблялися в Литві, руками наших інженерів. Таким чином ми зміцнюємо не лише протиповітряну оборону, а й компетенції, які залишаються в Литві – це довгострокова інвестиція в нашу власну безпеку та нашу оборонну промисловість", – зазначив міністр оборони Робертас Каунас.

Міністерство планує реалізувати проєкт у два етапи. На першому етапі передбачається фінансування трьох учасників, які розроблятимуть прототипи технологій. Потім у двох виробників, які продемонструють найкращі результати, буде закуплено пробну партію продукції.

РЕКЛАМА:
Читайте УП без реклами за підпискою
від 249 грн/міс
Оформити підписку

Компаніям оборонної промисловості пропонується взяти участь у конкурсі до 10 липня.

Ініціатива доповнить вже заплановані закупівлі протидронних систем литовським Міністерством оборони.

Нагадаємо:

Литва безпілотники
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування