"МіГи в обмін на дрони": Міністр оборони Польщі пояснив, чому Україна не отримає винищувачі

Іван Д'яконов — 30 червня, 03:11
МіГи в обмін на дрони: Міністр оборони Польщі пояснив, чому Україна не отримає винищувачі
Владислав Косіняк-Камиш. Фото: Getty Images

Міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.

Джерело: Косіняк-Камиш в ефірі програми Gość Wydarzeń на телеканалі Polsat News

Деталі: За словами очільника польського оборонного відомства, він запропонував Україні "партнерський підхід", заснований на формулі "МіГи в обмін дрони". Косіняк-Камиш стверджує, що українська влада спочатку погодилася на це, але згодом вийшла з домовленостей.

Реклама:

Пряма мова: "Я запропонував, як мені здається, дуже партнерський підхід. МіГи в обмін на дрони. Українці спочатку погодилися, але не виконали цю домовленість, тому МіГів для України не буде, оскільки Польща не має дронів чи можливостей для їхнього використання".

Деталі: Міністр визнав, що Україна має значні спроможності у сфері безпілотних технологій і, на його думку, обмін досвідом та технологіями мав стати важливою складовою солідарності та двосторонньої військової співпраці між країнами.

"Україна має настільки значні спроможності у сфері дронів, що у відповідь на передану їй військову техніку могла б поділитися з Польщею ноу-хау та частково надати доступ до технологій", – заявив Косіняк-Камиш.

РЕКЛАМА:
Читаєте нас щодня?
Зробіть читання ще комфортнішим. Читайте без реклами та отримуйте додаткові переваги для передплатників від 249 грн/міс.
Оформити
Повний доступ до матеріалів. Скасувати можна будь-коли.

Віцепрем'єр підкреслив, що чинний уряд Польщі значно жорсткіше відстоює власні національні інтереси у відносинах з Україною, ніж його попередники, і наполягає на принципі солідарності.

Водночас Косіняк-Камиш зазначив, що не вважає помилкою рішення попередньої польської влади передати Україні військову техніку на початку повномасштабного російського вторгнення без жодних попередніх умов.

"Вони вчинили правильно, скажу більше: я зробив би так само. Україна тоді була в набагато складнішому становищі", – заявив польський міністр.

Що передувало:

  • У липні 2024 року під час візиту президента Володимира Зеленського до Варшави Україна та Польща підписали двосторонню безпекову угоду. Документ передбачав розгляд можливості передачі Україні ескадрильї польських винищувачів МіГ-29 (щонайменше 14 літаків).
  • Очікувалося, що передача літаків відбудеться після того, як польські Військово-повітряні сили отримають нові винищувачі F-35 американського виробництва для заміни радянських машин.
  • Наприкінці 2025 – на початку 2026 року польський уряд розробляв черговий пакет військової допомоги для України, куди планували включити бронетехніку та літаки МіГ-29.
  • Проте 15 червня 2026 року заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик підтвердив призупинення передачі літаків через відмову України надати доступ до своїх військових технологій у сфері безпілотників та засобів протидії БПЛА.
Польща допомога Україні російсько-українська війна безпілотники
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування