Очищение сверху или очищение снизу: геостратегический прогноз

65 просмотров
Понедельник, 03 мая 2010, 17:38
Петр Масляк
для УП

Видатний український геополітик Липинський писав, що "Бог створив народи здатними до оздоровлення". Це дійсно так. Кожна нація і держава мають власну "імунну" систему, яка вмикається за реальної загрози існуванню суспільному організму.

Ратцель і Челлен взагалі вважали, що будь-яка держава організована за принципами живого організму (організменна теорія в геополітиці).

Суспільна система, як і організм людини, може захворіти. З цією хворобою може справитися сама імунна система або ж людину, як і державу, необхідно лікувати. Розумна правляча еліта, знаючи про розростання хворобливих проявів в суспільному організмі, починає його лікувати.

Бо якщо віддати цей процес на відкуп "імунної" системи, можна дочекатися великої біди. "Імунна" система нації діє, як і імунна система організму, цілком некеровано. Точніше, керуючись лише потребами збереження організму і відкидаючи всі інші супутні моменти.

Візьмемо для прикладу класичний випадок з історії Китаю. Знаменита культурна революція була типовим самоочищенням суспільства знизу. Його дуже вміло використав Мао Цзедун, який за допомогою хунвейбінів знищив не лише корупціонерів, але й своїх потенційних конкурентів.

Сотні тисяч людей були відправлені на "перевиховання" до сіл. Через цей механізм невдоволення суспільства бандитизмом і корупцією, які назрівали в КНР протягом довгого часу, вдалося перевести в стадію наукових дискусій. Цілком невипадково, що саме в цей період і зародився феномен Ден Сяопіна.

І нині Китай може слугувати прикладом успішного перманентного оздоровлення суспільства, але вже згори. Усвідомивши, що в суспільстві в наш час немає другого Мао, китайські керівники, щоб утримати владу і підтримати високі темпи економічного зростання, цілеспрямовано очищають свої ряди на загальнодержавному і регіональному рівнях, постійно страчуючи навіть членів політбюро чи урядовців найвищого рангу за хабарництво.

Причини небувалого в історії людства зростання ВНП Китаю криються не в ресурсах країни чи величезній кількості населення, а в періодичному і безперервного очищенні і оздоровленні суспільного організму згори.

Абсолютно протилежна ситуація нині в Україні. Риба, як відомо, загнивається з голови, а суспільний організм - з правлячої верхівки.

Накопичена критична маса у закономірному прагненні суспільства до самоочищення знизу у 2004 році була перехоплена ініціативою пана Ющенка через гасло "бандитам-тюрми". Але своїх обіцянок перед народом з приходом до влади Ющенко не виконав.

Для людей, знайомих із закономірностями розвитку людства, очевидно, що це гасло є просто відкладеним. А відкладені прагнення суспільства, як і хронічні хвороби організму, здатні на такі рецидиви, що не дай Бог... Суспільних закономірностей не дано відмінити нікому.

Якби у когось в Німеччині чи в світі хтось запитав у 1931 році - а хто такий Адольф Гітлер? - не відповів би ніхто.

Ще на початку 1917 року купка більшовиків на чолі з Леніним дуже боялися, що якщо вони виступлять, то матроси їх просто переколють багнетами.

Ще за місяць до захоплення влади Піночет навіть не думав про путч. Але прийшов час і суспільство почало самоочищення знизу від скверни царизму, Веймарської республіки і соціал-лібералізму Альєнде.

А "хлопці" Ленін, Гітлер і Піночет мали історичне нахабство скористатися зі сприятливого моменту і прийти до влади.

Українці - нація, яка чи не найбільше схильна до самоочищення знизу. Генетична схильність до цього у нас в крові. Це історичний досвід Хмельниччини, Коліївщини, УПА, Помаранчевої революції тощо.

Причини цього явища ховаються в пітьмі тисячоліть. Праукраїнські племена Правобережної України тисячоліття тому самоочищалися, без жалю спалюючи свої старі поселення й переселяючись до новозбудованих поселень. Нічого подібного історія людства у таких масштабах не знала. Так уже було. Так буде знову.

В Україні вже була не дуже добре нагострена коса... Тільки останні дурні не могли зрозуміти, що врешті-решт вона почне косити... Пан Ющенко з компанією дуже цього злякалися і не допустили очищення згори.

Дуже схоже, послухайте "новоявленого лжепророка", що оздоровлення скоро почнеться знизу. І очолить його вже не тупа "коса", а гостро відточений меч. А це вже для всієї "комашки" обійдеться неймовірно дорого...

Петро Масляк, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)