7 вопросов к правительству о так называемой пенсионной реформе

16 просмотров
Пятница, 03 июня 2011, 13:45
Вячеслав Кириленко
глава партии "За Украину!"

Я виходжу з того, що пенсійну реформу проводити необхідно.

І справа не в проблемах з дефіцитом бюджету Пенсійного фонду. Справа в тому, що середній розмір пенсії українців складає близько 1 177 гривень! Такий розмір пенсії не є нормальним для країни, яка прагне стати повноправним членом європейського співтовариства, а простіше кажучи, є просто знущанням влади над українцями.

Завданнями ж проведення пенсійної реформи повинні бути:

По-перше, суттєве підвищення розмірів реальних пенсій в Україні;

По-друге, створення справедливої трьохрівневої пенсійної системи, як одного із засобів економічного зростання в Україні.

Чи відповідає зазначеним принципам законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" внесений Кабінетом Міністрів України 31 травня до парламенту?

Безумовно – ні.

Адже самі принципи нарахування пенсій в країні є несправедливими.

Для абсолютної більшості людей базою для розрахунку пенсії є 45% заробітної плати, проте для людей, які мають право на спецпенсії база розрахунку пенсії складає 80% від зарплати.

Таким чином, сплачуючи практично однакові внески, та маючи однаковий страховий стаж, звичайні громадяни отримують пенсії вдвічі менші, ніж різноманітні категорії спецпенсіонерів.

А такі пропозиції уряду як:

- збільшення страхового стажу на 10 років;

- зміни формули нарахування пенсії, коли середня заробітна плата буде враховуватися не за останній , як зараз, а за три роки, та інші

призведуть до суттєвого зменшення розміру пенсії кожного пенсіонера, що буде виходити на пенсію після ухвалення цієї так званої "пенсійної реформи".

Пенсійна реформа повинна дати всьому суспільству відповідь на сім питань, без яких провести пенсійну реформу не можливо.

А саме:

1. Як і якими темпами буде зростати в Україні мінімальна та середня заробітна плата?

2. Як і в яких секторах економіки буде створено нові робочі місця?

3. В які терміни буде погашена заборгованість із заробітної плати в Україні?

4. Які конкретні заходи і в які терміни урядом будуть здійсненні кроки в напрямку легалізації зайнятості і заробітних плат в Україні?

5. Як планується збільшити тривалість та покращити якість життя українців?

6. Коли буде розпочато реформу систему охорони здоров’я , оскільки без покращення якості медицини неможливо збільшити тривалість життя.

7. Які принципи буде покладено в основу реформування системи охорони здоров’я?

Саме після відповіді на ці запитання суспільство зможе побачити потенційний ефект від проведення пенсійної реформи.

Поки що ж, пенсійна реформа – лише спроба влади вирішити свої проблеми за рахунок теперішніх та майбутніх пенсіонерів, при цьому собі самій ні у чому не відмовляючи.

В’ячеслав Кириленко, голова партії "За Україну!"powered by lun.ua
Нужен новый взгляд на реформу школьного образования
Что можно изменить во взгляде на реформирование школьного образования уже сейчас, чтобы быстрее стать более конкурентоспособными? (укр.)
198 мажоров
Чтобы выиграть округ – фактически необходимо 2 вещи: принадлежность популярной партии и деньги. (укр.)
Как новое дело помогает бывшим бойцам АТО адаптироваться
Именно смена деятельности и погружение в новое дело дали переключиться, быстро адаптироваться после АТО, полностью изменить свою жизнь и начать карьеру в IT с нуля. (укр.)
Как законно убрать главу Генпрокуратуры и при чем здесь Верховная Рада?
При наличии достаточного влияния президента на парламентариев, есть вероятность того, что Верховная Рада выскажет генпрокурору недоверие, что является основанием для его отставки.
Декоммунизацию отменить невозможно. Потому что она состоялась
Невозможно вернуть на пьедесталы более двух с половиной тысячи коммунистических идолов, вернуть их имена более 50 тысячам улиц, около тысячи населенных пунктов. (укр.)
Телекратия Зеленского. Нам немедленно необходимы критики и спойлеры этого шоу
Выключите телевизор и включите мозг! Потому что дальше эту телереальнисть надо будет кормить новыми драматическими ходами, конфликтами и антигероями. Каждый раз еще более интенсивными. У сценариста есть в запасе несколько стопроцентных сюжетов. Мы же обязательно улыбнемся, не так ли? (укр.)
Скрытые угрозы: как Украине не потерять лидерство на мировом аграрном рынке
Агропромышленный комплекс уверенно занимает первое место по привлечению валютных поступлений в экономику Украины. Что стоит уже сегодня делать украинским производителям, чтобы так оставалось и в дальнейшем? (укр.)